Gmina Tymbark włączyła się w projekt skierowany do przedszkolaków pt.: „Poznaj Małopolskę Jana Pawła II”. Inicjatorem akcji jest diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.


Celem tej wyjątkowej inicjatywy jest zapoznanie dzieci z życiem, miejscami i osobami związanymi z jednym z największych Polaków współczesnej historii.


Realizacja projektu będzie odbywać się poprzez kolorowankę (20 obrazków) i cykl audycji poświęconych w/w tematyce. Audycje emitowane będą na falach radia RDN od poniedziałku do piątku przez cały miesiąc maj. Każdego dnia o godz. 10.10 będzie realizowany temat przypisany na dany dzień. Czas trwania audycji to 10 minut.


Po wysłuchaniu audycji dzieci będą mogły utrwalić temat poprzez pokolorowanie obrazka, któremu poświęcona została audycja w danym dniu.


Gmina Tymbark zakupiła 200 sztuk malowanek, które przekazane zostały straszymy grupom przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego, Przedszkola Parafialnego oraz Przedszkola "U cioci Agatki", a także oddziałom przedszkolnym z Podłopienia, Zawadki i Piekiełka.