Szanowni Mieszkańcy,

rozpoczął się sezon wiosenny, a co za tym idzie coraz większą popularności cieszą się nasze gminne obiekty sportowo-rekreacyjne m.in. park Zofii Turskiej czy plac przy Szkole Podstawowej w Tymbarku. Niestety, jak co roku, powraca również temat utrzymania porządku i czystości w tych miejscach, gdyż nagminnie łamane są regulaminy korzystania z nich.


Teren parku, jak już niejednokrotnie wspominaliśmy - sygnalizowali nam to także mieszkańcy - wymaga gruntownego „odświeżenia”. Dlatego też na ten rok zaplanowaliśmy szereg prac mających na celu poprawę jego stanu oraz zabezpieczenie przed dalszymi zniszczeniami. Jak dotąd udało się wykonać następujące prace: uzupełniono kostkę w ciągach pieszych, uporządkowano teren po usuwaniu awarii wodociągowej i naprawiono wyrwany segment ogrodzenia. Na ukończeniu są prace związane z  renowacją 16 szt. ławek (zabezpieczenie przed korozją elementów metalowych, uzupełnienie zaślepek, wymiana uszkodzonych elementów drewnianych, malowanie wszystkich elementów). 


Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, zwóciliśmy się do policji  z prośbą o częstsze kontrole obiektu. W najbliższym czasie planowane jest także zamontowanie kamery, która swoim zasięgiem obejmować będzie cześć terenu przy hali sportowej.


Wszystkie te i przyszłe prace wykonywane są z myślą o mieszkańcach, zarówno tych starszych jak i młodszych, dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą i apelem, aby zgłaszać na policję wszelkie przejawy wandalizmu, które będą miały miejsce na terenie naszych obiektów. Niestety nasze prośby nie pomagają, a osoby niszczące nasze wspólne dobro pozostają bezkarne. 


Ze swojej strony zapewniam, że będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymywać obiekty w jak najlepszym stanie i na bieżąco usuwać wszelkie uszkodzenia, ale tylko nasze współdziałanie i odpowiedzialność mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Jak już wspominałem jest to nasze wspólne dobro, dlatego dbajmy o nie, by służyło nie tylko nam, ale i kolejnym pokoleniom.


Paweł Ptaszek

Wójt Gminy Tymbark