Akcja Sprzątania Gminy


    Na apel radnych oraz wójta mieszkańcy naszej gminy wyszli ochoczo, żeby sprzątać szlaki turystyczne, place publiczne, zbierać śmieci wzdłuż przydrożnych rowów oraz brzegów lokalnych potoków. Cieszy fakt udziału licznej grupy dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i wychowawcami ze szkół podstawowych z Podłopienia, Zawadki i Tymbarku. W akcję zaangażowali się również druhowie strażacy z OSP Tymbark i OSP Zawadka oraz tymbarski Strzelec. Radni inicjatorzy akcji sprzątali zakątki naszej gminy z rodzinami. Dzień wcześniej w Zamieściu akcję sprzątania sołectwa koordynował sołtys i zarazem radny gminy Andrzej Bugański.

   Zebrano blisko 200 worków z różnymi odpadami. Było też bardzo dużo śmieci wielkogabarytowych. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzenie tej akcji. Wiosenne Sprzątanie Gminy Tymbark miało również wymiar edukacyjny. Pokazaliśmy młodemu pokoleniu, że należy troszczyć się o nasze środowisko naturalne. Dzieci i młodzież wyniosły z akcji właściwą lekcję. Bardzo ważne jest, żeby wokół nas było czysto, schludnie, żebyśmy dbali o środowisko w którym żyjemy – podkreślają przewodnicząca Rady Gminy Stanisława Urbańska i wójt gminy Paweł Ptaszek.

   Z pewnością gest na jaki zebrali się mieszkańcy Gminy Tymbark jest godny pochwały i wyróżnienia. Niemniej jednorazowa akcja nie spowoduje, że w naszych miejscowościach znikną śmieci z przydrożnych rowów, potoków i rzek.

   Zachęcamy wszystkich do porządkowania swojego najbliższego otoczenia jak również pozostawienia miejsc w których się spotykamy w plenerze uporządkowanych tak aby następnym razem było miło i przyjemnie tam wrócić. Tylko nasze wspólne działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty - apelują przewodnicząca i wójt inicjatorzy tej szlachetnej akcji.


Robert Nowak