W minioną sobotę wspólnie z Mieszkańcami Gminy Tymbark po raz pierwszy, podczas gry terenowej, odkrywaliśmy skarby Tymbarku ze smarfonem.

W zabawie udział wzięło 13 drużyn: rodziny z dziećmi, młodzież z OSP Podłopień i gminnych szkół, oraz drużyny złożone ze znajomych i przyjaciół.

Wyruszyliśmy z tymbarskiego rynku, by na kolejnych przystankach (biblioteka, park, mleczarnia, zakład Tymbark, tabacorz, kościół, urząd gminy) przy pomocy smartfona i aplikacji Nearpod dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o Tymbarku, ale i Gminie Tymbark - o jej historii, kulturze, kulinariach, gwarze i przyrodzie.


Uczestnicy mieli za zadanie m.in. napisać kilka słów o zasłużonej Tymbarczance Zofii Turskiej, narysować lokalne zabytki, zmierzyć z lokalną gwarą - słowami: uśpyrlać czy ściorać się, ułożyć hasło promujące Tymbark. Po drodze mogli spróbować lokalnych przysmaków (serków, krówek czy soczków), integrując się i spędzając czas na świeżym powietrzu. Na koniec każda drużyna otrzymała dyplom za udział i została zaproszona na lody.

Podsumowanie wydarzenia będzie miało miejsce podczas planowanego pikniku, o którego terminie będziemy informować.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia: Panu Dariuszowi Martynowiczowi – który przygotował grę w aplikacji, Radnym Gminy Tymbark – Annie Smadze-Trojanowskiej (inicjatorce wydarzenia), Stanisławie Urbańskiej, Annie Wiewiórskiej, Tadeuszowi Musze, Parafii Tymbark z ks. Proboszczem Janem Banachem na czele, KGW w Tymbarku – Pani Agnieszce Cebuli, Bibliotece Publicznej w Tymbarku – Pani Ewie Skrzekut, firmie Maspex Tymbark za przekazanie soczków dla uczestników.


W szczególności dziękujemy drużynom, które podjęły wyzwanie i z uśmiechem na ustach pokonywały kolejne przeszkody.

Poniżej galeria zdjęć z gry. Zapraszamy także do obejrzenia szczegółowej fotorelacji z wydarzenia dostępnej na stronie tymbark.in – niezastąpionego patrona medialnego tymbarskich wydarzeń.