Na górze Łopień mieszkańcy Gminy Tymbark spotkali się na złazie turystycznym w miejscu planowanej budowy schronu turystycznego. Organizatorzy spotkania którymi byli: Wójt Gminy Paweł Ptaszek, Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku i Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku dla turystów przygotowali: grę terenową „Znajdź Skarb” polegającą na znalezieniu ukrytych monet na trasie marszu przy pomocy mapy, konkursy wiedzy o Bitwie Warszawskiej i Gminie Tymbark oraz smaczne kiełbaski z grilla.


Druhowie z OSP Tymbark włączyli się również do promocji akcji szczepienia się przeciw COVID-19. Największą wiedzę w konkursie o Gminie Tymbark posiadał Franciszek Miśkowiec. W konkursie wiedzy o Bitwie Warszawskiej również doskonałą wiedzą popisali się Franciszek Miśkowiec i Amelia Urbańska.


Uczestnicy konkursów otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez IPN Kraków, Firmy JONIEC, Maspex–Tymbark, UG Tymbark, MOT Kraków. Trud pieszej wędrówki chłodziły soczkii napoje ufundowane przez Firmę Maspex–Tymbark.


Robert Nowak

fot . Roland Mielnicki