4 września, w tymbarskiej bibliotece, odbyła się jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała sztukę Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Organizatorem tegorocznej akcji były: Szkoła Podstawowa w Podłopieniu i Biblioteka Publiczna w Tymbarku. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych, władze samorządowe oraz przedstawiciel organizacji społecznej „Strzelec”.


Uroczystość rozpoczęła kierownik biblioteki od powitania zebranych i odczytania listu prezydenta Andrzeja Dudy, skierowanego do uczestników tegorocznej edycji. …To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło – napisał w liście.
Kolejno zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, życzył wszystkim miłych chwil spędzonych przy słuchaniu i czytaniu lektury. Poszczególne akty sztuki czytali zarówno zaproszeni goście jak i młodzież z trzech szkół podstawowych. Dopełnieniem uroczystości była mistrzowska gra młodych skrzypaczek: Magdaleny Dziadoń i Zuzanny Staśko oraz flecistki Natalii Gawron.
Na zakończenie wójt wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe egzemplarze Moralności pani Dulskiej z odciskiem okolicznościowej pieczęci.