Wczoraj na tymbarskim rynku, przy pięknej słonecznej pogodzie, podczas pikniku pożegnaliśmy lato. Imprezę rozpoczął teatr lalek z udziałem dzieci pt. O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach połączony z zabawami i konkursami dla najmłodszych i rodzin:  konkurencjami sportowymi, tańcami i pokazem gigantycznych baniek mydlanych. Dzieciaki miały także możliwość pomalowania buzi, a każdy chętny otrzymał  balonowe zwierzątka i mógł poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni.


Drugim bardzo ważnym punktem programu był blok szkoleń medycznych dla Mieszkańców przeprowadzonych przez druhów strażaków z OSP Tymbark: Małgorzatę Gizę, Adama Kapturkiewicza i Grzegorza Cygala, w tym szkolenie udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora. Akcja przeprowadzona została w związku z zamontowaniem na budynku Urzędu Gminy defibrylatora AED.


Kolejną atrakcją był widowiskowy średniowieczny pokaz historyczny przygotowany przez Tarnowskie Bractwo Rycerskie "Gladii Amici", grupę rekonstrukcji historycznej odtwarzającą XIII w. Pokazy walk, strojów i uzbrojenia połączone były z zabawami dla publiczności.


O godzinie 18.30 podsumowano grę terenowej Poznaj skarby Tymbarku ze smartfonem, która odbyła się 28 sierpnia. Każda drużyna otrzymała słodki upominek, a za 1, 2 i 3 miejsce bony na zakup artykułów sportowych. Jedna z drużyn nagrodzona została zaproszeniem na kawę z Wójtem za wymyślenie najlepszego hasła promocyjnego Gminy Tymbark, które brzmiało: Rzeka, góry no i lasy, Tu wspaniałe spędzisz wczasy. Soki, sery no i dżemy, Tutaj wszyscy dobrze jemy. Klasyfikacja końcowa gry przedstawia się następująco:


WYNIKI:

I miejsce - drużyny: ATŁASKI i GAGADKI

II miejsce - drużyny: MDP PODŁOPIEŃ i WESOŁA RODZINKA

III MIEJSCE - drużyna MUMINKI

KAWA Z WÓJTEM - drużyna KOCIE ŁATKIPiknik zakończyła dyskoteka pod chmurką. Dźwięki starych i nowych przebojów porwały do tańca zarówno tych młodszych jak i starszych uczestników.


Podczas imprezy można było skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez KGW Podłopień, Tymbark i Zawadka, jak również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez OSP Tymbark, Zawadka i Podłopień - zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, zjechać na tyrolce czy spróbować swoich sił "przy gaszeniu pożaru" za pomocą hydronetki.


Podczas trwania imprezy promowana była akcja szczepień przeciwko COVID-19, a w godzinach 13.00-16.00, dostępny był także PUNKT SZCZEPIEŃ w NZOZ CHIRAMED W TYMBARKU.


fot. KGW tymbark.in