Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Limanowej, Starosta Mieczysław Uryga wręczył Wójtowi Pawłowi Ptaszkowi statuetkę Turystycznej Perły Powiatu Limanowskiego. W kolejnej edycji tego konkursu internauci zdecydowali, że tym razem na wyróżnienie zasługuje nowy produkt turystyczny na górze Paproć : ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna.


Ścieżka składa się z dziesięciu tablic poglądowych zawierających informacje między innymi o drzewostanie, gatunkach lasotwórczych, ptakach i zwierzynie leśnej, grzybach, paprociach i mchach oraz wiaty turystycznej.


Od uruchomienia ścieżki obserwujemy zwiększony ruch turystyczny rodzin i szkół, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie poznając bogactwo przyrody – podkreśla wójt Paweł Ptaszek.


Planując budowę ścieżki mieliśmy na uwadze zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia jak również tworzenie więzi z regionem oraz prowadzenie lekcji w plenerze.


Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, oddane cenne głosy i serdecznie zapraszam na turystyczne spacery po pięknych zakątkach naszego Beskidu Wyspowego.


Robert Nowak