Szkoła pamięta


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami włączyli się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Szkoła Pamięta”, której celem jest m.in. upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Nasi uczniowie rozumieją potrzebę zachowania pamięci o zmarłych, którzy polegli walcząc czasem z daleka od swoich ojczyzn i domów rodzinnych. Zdają sobie sprawę z tego, że na świecie jest wiele mogił polskich żołnierzy, o które też ktoś dba.

27 października uczniowie naszej szkoły chętnie chwycili za grabie i miotły, aby uprzątnąć Cmentarz wojenny nr 365 w Tymbarku. Chłopcy grabili liście, a dziewczyny porządkowały nagrobki, czyli wyrzucały wypalone znicze oraz śmieci, zdrapywały porastający mech i zamiatały pajęczyny. Uczniowie z dużym szacunkiem i zaangażowaniem podeszli do przydzielonych im zadań. Przynieśli też znicze. Wysiłek naszych uczniów jest godny podziwu, tym bardziej że na cmentarzu pojawili się bezinteresownie i to po całym dniu spędzonym w szkole.

Drodzy Uczniowie: Anastasiio, Dawidzie Surdziel, Dawidzie Sakowski, Dominku, Edyto, Emilio Krzyściak, Emilio Franczak, Iliano, Jakubie, Kamilu Szewczyk, Kamilu Bogacz, Karolino, Katarzyno, Malwino, Mariuszu, Oliwio, Patrycjo, Sebastianie, Szymonie Dudzik, Szymonie Hutek, Szymonie Plata, Wojtku Malarz, Wojtku Trębacz dziękujemy za wspólną lekcje historii, że nie zapominacie o poległych żołnierzach na terenie naszej gminy, każdemu poległemu należy się bowiem pamięć i szacunek.

p. Jadwiga Majda, p. Agata Zimirska, p. Krzysztof Wilk
źródło: https://www.facebook.com/szkolapodlopien/posts/292...