5 października 2021 r. uczniowie klas IV naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego w Teatrze Groteska, a także zwiedzanie Wawelu (co szczególnie nas cieszyło, bo pogoda była przepiękna) i uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez Grupę Aktywni.


O godzinie 6.20 zebraliśmy się przed szkołą i czekaliśmy na autokar. Wychowawczyni sprawdziła obecność, przypomniała program wycieczki i omówiła sprawy związane z bezpieczeństwem. Podczas podróży pani od przyrody opowiadała nam legendę o powstaniu gór. Słuchaliśmy również muzyki oraz podziwialiśmy piękne widoki zza okien autobusu. Na miejsce dotarliśmy przed dziewiątą.


Podbój Krakowa rozpoczęliśmy od warsztatów pt. „Królestwo zwierząt”. Słuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach żyjących na całym świecie. O tych budzących naszą sympatię oraz groźnych budzących w nas respekt, strach lub odrazę. Tworząc samodzielnie plastyczne, żyjące kontynenty poprzez umieszczanie na matach piasek, mech, kamienie i figurki zwierząt zobaczyliśmy, jak różnorodny i bogaty jest nasz świat i dlaczego warto o niego dbać. Warsztaty były ciekawe i bardzo się nam podobały.


Ważnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Teatrze Groteska i obejrzenie spektaklu pt. „Baśń o Dobrym Kopciuszku i Złych Siostrach”. Kopciuszek jest jedną z uroczych, klasycznych baśni. Spektakl był piękny. Aktorzy dobrze ogrywali swoje role. Podobała się nam także lekcja teatralna – Sekrety sceny, podczas której aktorka pokazywała nam przebrania, kukiełki i zaplecze sceny.


Na sam koniec poszliśmy na Wawel. Naszym przewodnikiem był aktor - Zbigniew Kozłowski, który opowiadał nam ciekawe legendy i historie związane z tym miejscem. Wawel jest bardzo piękny i duży. W ogóle Kraków jest piękny!


Podróż powrotna minęła szybko. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.


Nasza wycieczka została dofinansowana przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku za co wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Dudą i p. Anną Brzazgoń serdecznie dziękujemy.


Uczennica klasy 4a ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku – Aleksandra Garbacz