Szanowni Państwo,
w roku 2022 Gmina Tymbark przystąpi do rewitalizacji rynku w Tymbarku. Zadanie będzie obejmowało remont toalet i przystanku, częściową przebudowę parkingu, a także zagospodarowanie zieleni.


Projekt przygotowany zostanie tak, aby zachować historyczny charakter obiektu, przy jednoczesnym powiększeniu obszarów zielonych, gdzie przewidujemy utworzenie ścieżki pamięci.


Ścieżka ma w założeniu, w sposób ciekawy (elementy multimedialne, doświadczenia, ławeczka pamięci, miniaturowe zabytki itp.) pokazać osoby zasłużone dla naszej gminy, jak również ważne miejsca i wydarzenia historyczno-kulturalne.


Poniżej podajemy wykaz osób, wydarzeń i miejsc, zasługujących na upamiętnienie, które na wspomnianej ścieżce miałyby się znaleźć - nie jest to jednak lista zamknięta.


W związku z tym zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o zaproponowanie 5 dodatkowych elementów. Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji poprzez komentarz pod postem na facebook’u lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: ug.tymbark@tymbark.pl, w tytule wpisując: "Konsultacje projektu rewitalizacji rynku w Tymbarku".


1. Józef Marek
2. Zofia Turska
3. Franciszek Armiński
4. Tadeusz Paolone
5. Stanisław Pasyk
6. 1353 r. lokacja miasta Tymbark (Jodłowej Góry)
7. 1883 r. kolej w Tymbarku
8. 2000 r. powstanie filmu „Duże zwierzę”
9. 3 maja 2018 r. Tymbarski polonez dla Niepodległej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
10. Mapa z zaznaczonymi – najważniejszymi – miniaturowymi zabytkami


Paweł Ptaszek - Wójt Gminy Tymbark