W dniach 8-10 listopada 2021 r. uczniowie klasy siódmej oraz ósmej wraz z opiekunami odwiedzili stolicę. W pierwszy dzień zwiedziliśmy Łazienki Królewskie oraz Stare Miasto, gdzie wsłuchując się w opowieści przewodnika, podziwialiśmy piękne ogrody oraz tętniące życiem centrum Warszawy.


Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym, gdzie przeszliśmy trasą Piłkarskie Emocje, zwiedzając trybuny, strefę zawodniczą, szatnie polskiej reprezentacji, pomieszczenia odnowy biologicznej, centrum prasowe oraz płytę boiska. Wizyta na stadionie zrobiła na nas ogromne wrażenie, a na naszych twarzach przez cały czas gościł uśmiech. Następnie udaliśmy się do raju dla miłośników nauki, czyli Centrum Nauki Kopernik. To niezwykłe miejsce pozwoliło nam odkryć tajemnice natury oraz przeprowadzić własne doświadczenia i eksperymenty, dzięki czemu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli świetną zabawę oraz naukę. Wieczorem udaliśmy się na spacer ulicami Warszawy, podziwiając najwyższe drapacze chmur tj. Warsaw Spire, Skyliner oraz Warsaw Unit. Mimo panującego chłodu, wieczorny spacer dostarczył nam wiele pozytywnych emocji oraz pozwolił odkryć piękno naszej stolicy nocą.


W ostatni dzień wycieczki udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na początku obejrzeliśmy film „Miasto ruin”, dzięki któremu zobaczyliśmy jak wyglądała nasza stolica po Powstaniu Warszawskim. Ten krótki, aczkolwiek niezwykle wartościowy film wprowadził nas w bardzo refleksyjny nastrój, który towarzyszył nam w ciągu całego spaceru między kolejnymi punktami multimedialnej ekspozycji. Wizyta w muzeum była dla nas niezwykle cenną lekcją historii, którą zapamiętamy na całe życie. Nigdy nie zapomnimy o bohaterstwie naszych rodaków, którzy oddali swoje życie za wolną Warszawę. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Wilanów, gdzie przechadzaliśmy się alejkami pałacowych ogrodów oraz podziwialiśmy piękno i kunszt pałacu króla Jana III Sobieskiego. Sprzyjająca pogoda oraz dobre humory pozwoliły nam zatopić się w niezwykłych opowieściach naszego przewodnika. Bogatsi o nowe doświadczenia oraz w radosnej atmosferze, w godzinach wieczornych powróciliśmy do Naszej Małej Ojczyzny.


Wycieczka do Warszawy była dla nas wspaniałą okazją do integracji oraz wspólnego spędzenia czasu. Te trzy dni pełne radości i odpoczynku od codzienności na zawsze pozostaną w naszych sercach oraz pamięci.


Dziękujemy Biurowi Podróży „KROCZEK” za fantastyczną współpracę i organizację wycieczki, a także naszemu pilotowi i kierowcy autokaru za niezapomniane wrażenia!


Ogromne podziękowania składamy również Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku za dofinansowanie naszej wycieczki!


Aneta Bugańska


GALERIA OBRAZÓW z WYCIECZKI (LINK)