Pewną ręką i celnym okiem wykazali się uczniowie naszej szkoły podczas prestiżowych zawodów strzeleckich, które odbyły się 28 października 2022 roku w nowoczesnej strzelnicy pneumatycznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Współorganizatorami VI Ogólnopolskiego Wieloboju Strzeleckiego pamięci gen. Bronisława Kwiatkowskiego byli II Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii.


Każdy zawodnik wykonał 20 strzałów z karabinka pneumatycznego oraz 10 strzałów z pistoletu pneumatycznego.

Nasza drużyna w składzie: sekcyjny ZS  Wojciech Kościelniak klasa 3B, Tadeusz Nieć klasa 3C i Patryk Przeciszowski klasa 1C zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 528 punktów. Otrzymali oni również puchar Grand Prix ufundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa.

W wieloboju bardzo dobrze zaprezentowały się również nasze uczennice: starszy strzelec ZS  Kinga Zajda z klasy 4E, która zajęła II miejsce w konkurencji karabinka pneumatycznego oraz Oliwia Pawlik z klasy 1B, która zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej z karabinka, I miejsce w klasyfikacji drużynowej z pistoletu i II miejsce w klasyfikacji drużynowej z karabinka. Oliwia reprezentowała również Klub Strzelecki LOK „Szarotka” Nowy Targ.


Nagrody wręczali: żona generała Bronisława Kwiatkowskiego Pani Krystyna Kwiatkowska, Dziekan Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii prof. dr hab. Sławomir Mazur oraz Prezes Związku Polskich Spadochroniarzy Oddział II Kraków – Piotr Drumlak.

Do zawodów młodzież przygotował sierż. Robert Kłyk, nauczyciel PW oraz Grzegorz Dziadoń


Źródło ZS Tymbark