Jak co roku grupa wspaniałych strzelców z Tymbarku i okolic rozpoczyna Nowy Rok na strzelnicy, biorąc udział w Sylwestrowych Zawodach Strzeleckich w Nowym Sączu na strzelnicy LOK. Tak też było i w tym roku.

2 stycznia 2022 roku z relacji uczestnika

Reprezentacja z Tymbarku i Podłopienia zgarnęła większość pucharów i nagród. Katarzyna Kasperska zdobyła I miejsce ( 98 pkt.), Anna  Kasperska I miejsce (88 pkt.), Karolina Papież II miejsce, Rafał Kasperski III miejsce.


30 stycznia 2022 roku

Sukcesy zostały powtórzone, podczas XXX Otwartych Powiatowych Zimowych Zawodów Strzeleckich w Nowym Sączu.

Karabinek pneumatyczny Iż 38 – 10 strzałów:

II miejsce – Katarzyna Kasperska 87 pkt.

Dwubój strzelecki Ksp Toz 12 –7 tarcza punktowa i 5 biathlon, indywidualnie kategoria Open:

III miejsce - Katarzyna Kasperska 73 pkt.

Pozostali w swoich kategoriach zdobyli:

IV miejsce: Magdalena Figura, Karolina Papież, Kacper Figura

V miejsce Marcel Figura

Z relacji organizatora LOK Nowy Sącz „wszyscy zawodnicy udowodnili, że mają pewną rękę i celne oko”.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę sportową!

Strzelnica LOK w Nowym Sączu jest to najbliższa strzelnica, na której można rozgrywać zawody i trenować podczas pandemii, zgodnie z reżimem sanitarnym dla tych obiektów. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy, będziemy mogli i my rozpocząć treningi strzeleckie (za którymi tęsknimy) na strzelnicy LOK w Limanowej. W obecnej chwili nie jest to możliwe, gdyż strzelnica nie spełnia wymogów „covidowych”.


Z ostatniej chwili

 Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju  w Warszawie nadał brązowy medal Annie  Kasperskiej, Barbarze Janczy oraz Rafałowi Kasperskiemu „ Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w strzeleckim współzawodnictwie sportowym oraz działalności na rzecz popularyzacji strzelectwa sportowego w naszym regionie.


Robert Nowak