Z radością i nieskrywaną dumą przypominamy o wyjątkowych osiągnięciach Chór LimaNovum, działającego przy Limanowski Dom Kultury, do którego należą Jakub Sporek i Tomasz Sporek.


Chór niemalże od samego początku działalności odnosi spektakularne sukcesy. Kilka słów o tej formacji.


Chór LimaNovum  to młody chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w maju 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi - dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. 


Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Obecnie chór liczy ponad trzydzieści osób. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach. Oficjalnie formacja  zainaugurowała swoją działalność uroczystym koncertem w dniu 27 czerwca 2021 roku w Limanowskim Domu Kultury. 

Do tej pory chór wystąpił z koncertami w Pasierbcu, Kłodzku, Wambierzycach, Grabnie, Mszanie Dolnej, Tuchowie, Będzinie a w planach ma wiele przedsięwzięć i wyjazdów koncertowych. 

Chórzyści rozwijają swój warsztat wokalny nie tylko pod okiem swojego dyrygenta, ale także zaproszonych na warsztaty znanych wokalistów i pedagogów.

Chór w styczniu 2022 roku osiągnął spektakularne sukcesy. Jest zdobywcą I miejsca na 28. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd

i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii chórów dorosłych. Zdobył nagrodę GRAND PRIX, złote pasmo, uzyskując najwyższą punktację na XVII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022 edycja online. Zdobył II miejsce (z ilością 98 punktów na 100) na IX Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie edycja online.