W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej w dniu 22 kwietnia 2022 roku, odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.


Młodzież reprezentująca Gminę Tymbark  osiągnęła bardzo dobre wyniki w trudnym lecz bardzo ważnym konkursie z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko rozumianego ratownictwa i ekologii.

W pierwszej grupie wiekowej szkół podstawowych klasy I –IV Martyna Kaptur ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku zajęła III miejsce , a w grupie szkół ponadpodstawowych uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku  uplasowali się na miejscach: Hubert Łukasik zajął drugie miejsce, trzecie przypadło Maksymilianowi Wszołek. Kindze Piaskowej i Emilii Krzyściak z MDP Podłopień zabrakło paru punktów w teście pisemnym do  walki w etapie ustnym tego turnieju. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach pożarniczego turnieju.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Wojciech Frączek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Grzegorz Janczy.

 

Robert Nowak