Pamięć o Papieżu Janie Pawle II jest wciąż żywa w naszej małej, gminnej ojczyźnie. Uczniowie szkół i przedszkoli wraz z opiekunami co roku upamiętniają tego wielkiego człowieka. Nie inaczej było i tym razem.


Już od kilkunastu lat w rocznicę śmierci Wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN, pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze.

W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas zimową aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica. W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XVII rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców.

Z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego prze górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954 r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny. Charakterystyczne tablice informacyjne z planem ścieżek, którymi wędrował Karol Wojtyła zostały zamontowane obok stacji PKP, w rynku i obok SKR. W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: "Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki". 


Galeria zdjęć na końcu artykułu.

Również podopieczni z przedszkola "U cioci Agatki" przygotowali własną interpretację utworu "Nie zastąpi Ciebie nikt".