W piątek 22 kwietnia z inicjatywy Wójta oraz Radnych Gminy Tymbark odbyło się Wiosenne Sprzątanie Gminy Tymbark. W akcji wzięli udział przede wszystkim uczniowie i nauczyciele wydelegowani ze szkół z terenu gmin, radni oraz członkowie Strzelca, którzy rozpoczęli sprzątanie dzień wcześniej. Wydarzenie było również odpowiedzią na ogólnopolską akcję "Sprzątamy dla Polski".


O godzinie 9:00 na tymbarskim rynku wójt gminy Paweł Ptaszek oficjalnie przywitał zebranych uczestników akcji, a następnie poszczególne grupy udały się w różne rejony sołectwa Tymbark, aby posprzątać wyznaczone tereny. W tym samym czasie w Zawadce, Podłopieniu i Piekiełku nauczyciele wraz z uczniami i radnymi wyposażeni w rękawiczki oraz worki zaczęli sprzątać pierwsze śmieci. Całe wydarzenie przyciągnęło około 850 uczestników i trwało od godziny 7:00 do 14:00. Finalnie zebrano 90 worków i 12 opon, które przetransportowano do PSZOKu. Na podsumowaniu wydarzenia rozdano sadzonki w ramach akcji #drzewkodlaklimatu.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a Mieszkańców zachęcamy do całorocznego dbania o środowisko i wygląd naszej gminy. Segregowanie odpadów i dostarczanie ich w odpowiednie miejsce to nasz obywatelski obowiązek.


Pragniemy podziękować firmom, które wsparły nasze wydarzenie: firmie MASPEX za dostarczenie soczków oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Limanowej za przekazanie krówek.