Już za nami XIX Wiosenny Przegląd Młodych Solistów z terenu Gminy Tymbark. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo uczestników i widzów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wykonania wielu uzdolnionych artystów. 


Jury w składzie: Marta Ból, Michał Majeran oraz Lucjan Bożek wręczyli nagrody w następujących kategoriach:

Przedszkola 3-4-latki - I miejsce równolegle 4-latki z Przedszkola Parafialnego im. św. Kingi w Tymbarku oraz Michał Frys z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki". II miejsce ex equo Muminki z Przedszkola Samorządowego i Skrzaty z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki". III miejsce zajęła grupa "Wiosna i Przyjaciółki" z Przedszkola Samorządowego.


W kategorii 5-6 latki - I miejsce równolegle Matylda Kapitan z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki", Magdalena Tokarczyk z Przedszkola Samorządowego, Przyjaciele Biedronki z Przedszkola Samorządowego oraz "Marzyciele" z Przedszkola Samorządowego. II miejsce otrzymali ex equo Małgorzata Wikar z Przedszkola Parafialnego, Gagatki Agatki z Przedszkola "U cioci Agatki" oraz Wiosna i Przyjaciele z Przedszkola Parafialnego. Na III miejscu uplasowały się "Śpiewające Przedszkolaki" z Oddziału Przedszkolnego w Zawadce oraz Grupa Zuchy z Oddziału Przedszkolnego w SP Tymbark.


W kategorii klas 1-3 Szkół Podstawowych I miejsce otrzymali - "Mały Tymbark" z SP Tymbark oraz Wesołe Witaminki z SP Tymbark. II miejsce ex equo "Fajne dziewczyny" z SP Tymbark oraz "Pogodne Promyczki" z SP Zawadka. III miejsce "Wiosenne nutki" z SP Zawadka oraz Kolorowe Kwiatki SP Zawadka.


W kategorii klas 4-6 I miejsce i grand prix przyznano Emilce Śmiech (SP Tymbark). Równolegle I miejsce otrzymała Aleksandrze Garbacz (SP Tymbark) oraz Zespół z klasy 4b z SP Tymbark. II miejsce zajęli Beata Sikoń z NpSP w Piekiełku, Michał Duda z SP Tymbark oraz Kolorowa Ekipa z SP Zawadka. III miejsce zajęła Agnieszka Dziadoń (SP Zawadka), Mikołaj Wolfinger z SP Tymbark oraz "Gwiazdy" z NpSP w Piekiełku.


W kategorii 7-8 klas I miejsce zajęły ex equo Magdalena Dziadoń z SP Zawadka oraz Anna Leśniak z NpSP w Piekiełku. II miejsce zdobyła Grupa wokalna z klasy VII z SP Zawadka, a III miejsce uzyskała Zuzanna Staśko z SP Tymbark.


Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek podczas Przeglądu podziękował młodym artystom za liczny udział.

Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Serdecznie dziękujemy firmie MASPEX za przekazane soczki oraz GS Tymbark za dostarczone wafelki i lizaki, które wręczano uczestnikom po występach.