Po pandemicznej przerwie Mieszkańcy Gminy Tymbark ponownie spotkali się na rynku, aby wspólnie uczcić obchody święta Konstytucji 3 maja. Uroczystość połączono z dniem św. Floriana, patrona  strażaków.


Po uroczystej mszy świętej za Ojczyznę z intencji Wójta, Rady Gminy Tymbark, ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tymbarku oraz za dusze zmarłych strażaków i błogosławieństwo dla czynnych i ich rodzin, nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na tymbarski rynek i odśpiewanie hymnu narodowego przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry "Tymbarski Ton". Następnie Wójt Gminy Tymbark, dr Paweł Ptaszek wygłosił przemówienie, po którym głos zabrał prezes OSP w Tymbarku, Pan Stanisław Przybylski.


Po części oficjalnej odbył się program artystyczny, przygotowany przez młodzież z SP Tymbark oraz występ zespołu "Mały Tymbark". Artyści zostali nagrodzeni przez zebranych gromkimi brawami. Dziękujemy Paniom: Marcie Florek, Barbarze Opach, Alinie Dziadoń, Bogusławie Naściszewskiej, a w szczególności dzieciom z SP Tymbark za przygotowanie części artystycznej obchodów oraz Orkiestrze Dętej "Tymbarski Ton" za uświetnienie uroczystości.