W minioną sobotę miało miejsce Otwarcie Miasteczka Ruchu Rowerowego. Wydarzenie przyciągnęło wielu ludzi, w tym najliczniej swoją obecność zaznaczyli najmłodsi mieszkańcy Gminy Tymbark, którzy korzystali z różnych atrakcji, związanych m.in. z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.


Oficjalne otwarcie rozpoczęło się o godzinie 15:00 od przemówienia wójta Pawła Ptaszka oraz przywitania zaproszonych gości. Potem odbyło się symboliczne otwarcie obiektu, poprzez przecięcie wstęgi. Następnie proboszcz parafii Tymbark – Jan Banach poświęcił miasteczko i zachęcił zebranych do wspólnej modlitwy.


Po części sakralnej poproszono o zabranie głosu Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego, który podkreślił, że Miasteczko Ruchu Rowerowego jest dobrą inwestycją, o czym świadczył liczny udział mieszkańców. Następnie kilka słów do zebranych wypowiedział Grzegorz Biedroń – Radny Województwa Małopolskiego oraz Marek Pławiak – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który wręczył na ręce pana Wójta czek w wysokości 1000 zł na zakup gadżetów dla najmłodszych, związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Po przemówieniach i poświęceniu cheerleaderki z Piekiełka „Dance little stars” zaprezentowały zgromadzonym występ, po którym otrzymały gromkie brawa. Wreszcie około godziny 15:40 młodzież i dzieci wjechały na teren miasteczka. Zapał młodych rowerzystów studzili funkcjonariusze z Powiatowego Wydziału Ruchu Drogowego, namawiając do bezpiecznego poruszania się po nowo otwartym obiekcie, z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Dzieci na rowerach, hulajnogach i rolkach pokonywały teren miasteczka w rytm najnowszych hitów, puszczanych przez niezastąpioną firmę Soundlight.


Następnie pan Stanisław Przybylski przeprowadził konkurs sprawdzający wiedzę młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Laureaci otrzymali nagrody, które wręczył funkcjonariusz Powiatowego Wydziału Ruchu Drogowego.

W międzyczasie KGW Tymbark częstował uczestników otwarcia swoimi wyrobami, a Art. Cinema zapewnił atrakcje dla najmłodszych, w postaci malowania twarzy, gigantycznych baniek oraz balonów.

Około godziny 16:00 odbył się pokaz działań ratowniczych w wykonaniu druhów i druhen z OSP Tymbark, w którym udzielano pomocy poszkodowanym w wypadku z udziałem kierowcy i pasażerów samochodu osobowego oraz rowerzysty. Wydarzenie ostatecznie zakończyło się o godzinie 18:00.


Serdecznie dziękujemy panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu za objęcie wydarzenia patronatem honorowym, Dyrektorowi MORD-u w Nowym Sączu za przekazanie czeku na ręce pana Wójta, pani Jadwidze Franczak – prezes Gminnej Komisji do rozwiązywania problemów alkoholowych za przekazanie środków na zorganizowanie wydarzenia, panu kom. Danielowi Strugowi za oddelegowanie funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego na teren miasteczka oraz przekazanie gadżetów dla dzieci biorących udział w konkursie, panu Stanisławowi Przybylskiemu za profesjonalne poprowadzenie imprezy, druhom i druhnom OSP Tymbark za przeprowadzenie spektakularnego pokazu działań ratowniczych, druhom z OSP Podłopień za zabezpieczenie imprezy i udostępnienie agregatu, panu Eugeniuszowi Michałkowi za przygotowanie terenu parkingu i miasteczka, firmie „Maspex” za przekazanie soczków dla najmłodszych uczestników otwarcia oraz pani Agnieszce Rossmanith za pomyślną współpracę w dostarczeniu symulatora dachowania i panu Piotrowi obsługującemu symulator.


Pragniemy podziękować również naszym patronom medialnym, w szczególności pani Irenie Wilczek-Sowie, redaktorce Tymbark.in oraz redakcji tv28 za profesjonalne zrelacjonowanie tak ważnego dla nas wydarzenia.


Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić do korzystania obiektu. Niech służy on poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz będzie miejscem spotkań i rekreacji najmłodszych mieszkańców gminy i okolic!