Organizowanie Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka wpisało się już na stałe do tradycji Szkoły Podstawowej w Podłopieniu. W niedzielę, 12 czerwca 2022 roku, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią drzwi szkoły stanęły otworem przed mieszkańcami naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Ta plenerowa impreza od początku cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest okazją do wspólnego spędzenia czasu. W tym roku wszystkich zebranych przywitała piękna, słoneczna pogoda. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe.
W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście Wójt Gminy Tymbark Pan dr Paweł Ptaszek, Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark
Pani Stanisława Urbańska, Radna powiatu limanowskiego Pani Beata Krzyściak, Radny powiatu limanowskiego Pan Jan Puchała, Sołtys wsi Podłopień Pan Stanisław Puchała, Radna Gminy Tymbark Pani Iwona Toporkiewicz, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Podłopieniu Pan Jacek Atłas oraz Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Podłopieniu Pana Piotr Czyrnek. Mam nadzieję, że udało nam się zapewnić moc atrakcji dla małych i dużych
miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie nasi sponsorzy i pomocnicy pikniku 2022, a mianowicie:
Firma Fakro
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Pan Stanisław Puchała Sołtys wsi Podłopień
Firma BeeL Elektronik z Krakowa
GLYN Polska - dystrybutor części elektronicznych
Firma Koral
Firma Marina oddział w Tymbarku
Przedsiębiorstwo Tymbark – Maspex Wadowice
DOBR MIĘS – Cichórz – zakład mięsny6
Zakład Masarski „Wiktor” z Jodłownika
Zakład Gospodarki Komunalnej w Tymbarku
Fundacja „ Przystań” z Tymbarku
Firma Fideltronik z Suchej Beskidzkiej
Grupa Uchacz
Biuro Projektowe Maciej Szewczyk

Koło Gospodyń Wiejskich „Podłopień”
OSP w Podłopieniu
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Podłopieniu
Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Podłopieniu

Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w sposób szczególny przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych.
Piknik rozpoczął się o godzinie 15.oo. Na początek głos zabrał Wójt Gminy Tymbark, który podziękował za zaproszenie, pogratulował zaangażowania w
organizację Pikniku, złożył życzenia wszystkim dzieciom i rodzicom z okazji ich święta, przekazując w prezencie piłki dla uczniów. Następnie swoje umiejętności
zaprezentowali młodzi artyści z oddziału przedszkolnego i klas od 1 do 3 pod kierunkiem Pań Małgorzaty Kulig, Małgorzaty Czernek, Ewy Czyrnek oraz Urszuli
Irzyk. Były wiersze i piękne życzenia dla mamy i taty. Zebrani rodzice ze wzruszeniem słuchali swoich pociech. Tradycyjnie zatańczyliśmy taniec belgijski, do którego zaprosiliśmy rodziców i zaproszonych gości. Kolejnym punktem programu były świetnie przygotowane i przeprowadzone
przez Panią Jolantę Berdychowską przy pomocy Pań Jadwigi Majdy, Agaty Zimirskiej oraz Agnieszki Piech rozgrywki sportowe dla dzieci i uczniów, a następnie mecze pokoleń: piłki ręcznej: mamy na córki i piłki nożnej: ojcowie na synów. Serdecznie
pragnę podziękować Panu Marianowi Tajdusiowi za sędziowanie, a także Krzysztofowi Toporkiewiczowi absolwentowi naszej szkoły, który obecnie jest
zawodnikiem Klubu Sportowego Jagiellonia – Białystok. Wszyscy piłkarze, dopingowani przez kibiców, zacięcie rywalizowali. Grających uhonorowano
pamiątkowymi medalami.
Wśród naszych najmłodszych największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy wykonywane przez nasze Panie Urszulę Irzyk i Izabelę Marcisz –
Gurgul, a także skręcanie balonów, w którym pomagały Panie Małgorzata Kulig i EwaCzyrnek.
Poza tym, możliwe było zagranie w piłkarzyki, poznanie tajników i reguł gry o nazwie „Kręgle Fińskie”, a także zagranie w grę zręcznościową skonstruowaną przez Pana Rafała Majdę. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali krótki pokaz swojej pracy, za co serdecznie im dziękujemy. Dla dzieci i rodziców przygotowali zabawy i zawody sprawnościowe z drobnymi nagrodami.