Animacje dla dzieci, konkurs wianków świętojańskich, wspólne grillowanie i biesiada z kapelą Skocni- to niektóre z atrakcji, jakie przygotowano, dla mieszkańców Zamieścia z okazji Pikniku Świętojańskiego.


25 czerwca, w godzinach popołudniowych, na placu przylegającym do świetlicy w Zamieściu rozpoczęła się impreza skierowana do mieszkańców sołectwa. Upalny dzień sprzyjał grom i zabawom dla dzieci, na świeżym powietrzu. O świetną zabawę zatroszczyła się firma animacyjna, a także strażacy z OSP w Tymbarku. Były konkursy z nagrodami, gry i zabawy, konkurs strażacki, oraz zjeżdżalnie, dmuchańce, popcorn i wata cukrowa oraz napoje z Tymbarku dla ochłody.

W dalszej części programu wystąpiły przed publicznością panie z KGW w Podłopieniu, ze scenką rodzajową U znachorki, która rozbawiła publiczność. Kolejno zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, zaprezentował mieszkańcom zrealizowane przedsięwzięcia, plany inwestycyjne wsi. Podziękował przedsiębiorcom oraz społeczeństwu za zaangażowanie w remont świetlicy oraz zaprosił do wspólnej zabawy. Sołtys, skierował podziękowania do KGW i rady sołeckiej oraz biblioteki publicznej za przygotowanie dzisiejszej imprezy. Zgodnie z planem odbył się konkurs wianków świętojańskich, pierwsze miejsce zdobył wianek przygotowany przez Ewę Hojnor. Ostatnim punktem spotkania było wspólne grillowanie oraz biesiada z kapelą Skocni z Piekiełka.

Imprezę zaszczycili swoja obecnością radni Rady Gminy z Przewodniczącą na czele, radny powiatowy Czesław Kawalec, miejscowi przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Zamieścia wraz z rodzinami.

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki sponsorom: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych, Radzie Sołeckiej w Zamieściu, Urzędowi Gminy, Firmie Tymbark, OSP w Tymbarku, którym organizatorzy serdecznie dziękują.