W piątek, 27 maja 2022r. na stadionie w Mszanie Dolnej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej – rocznik 2007/2008.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymbarku w składzie: Konrad Baran, Bartłomiej Dziadoń, Krystian Frączek, Bartosz Gąsior, Jakub Kaleta, Wiktor Kuc, Bartłomiej Kurdziel, Jakub Matras, Patryk Mrózek, Jakub Petranowicz, Bartosz Poreba, Mikołaj Rybka, Marcin Sobczak, Maciej Szewczyk, Amadeusz Trojanowski, Jan Urbański, Krzysztof Wojtas zajęli II miejsce, ulegając minimalnie Szkole Podstawowej nr 2 z Mszany Dolnej.

Na medal spisali się również chłopcy w biegu na 100 m. I miejsce zajął Jan Urbański, II miejsce – Patryk Mrózek, IV – Amadeusz Trojanowski.

Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Jakub Petranowicz, Jan Urbański, Marcin Sobczak i Patryk Mrózek nie dała najmniejszych szans rywalom zdobywając I miejsce.


Dziewczęta nie zajęły wysokiej lokaty, gdyż drużyna liczyła tylko dziewięć zawodniczek - za mało aby powalczyć o podium. Mimo to indywidualnie Aleksandra Słowianek w skoku w dal zdobyła I miejsce, Anna Surdziel w biegu na 1000m II miejsce oraz III miejsce zdobyła Kornelia Duda w biegu na 60m.


Opiekun zespołu chłopców - Jolanta Sawicka

Opiekun zespołu dziewcząt – Barbara Janczy