W miniona sobotę (23 lipca), mieszkańcy Tymbarku aktywnie spędzili czas w Ojcowskim Parku Narodowym. Rodzinną wycieczkę zorganizowała tymbarska biblioteka. Odkrywanie atrakcji parku, odbywało się pod kierunkiem przewodnika, który wykazał się doskonałą organizacją i obszerną wiedzą przyrodniczą.


Zwiedzanie rozpoczęło się od Jaskini Nietoperzowej, jednej z największych jaskiń Jury Krakowskiej. W jej wnętrzach na uwagę zasługuje wodospad naciekowy oraz liczne kotły wirowe na stropach. Obszerne groty stanowiły scenografię do filmu „Ogniem i mieczem”. Po dawce chłodu przyszedł czas na rozgrzewkę podczas spaceru wzdłuż potoku Prądnik. Na szlaku znajdują się groty skalne oraz niezwykłe formy ostańców. Miejscem docelowym była Brama Krakowska oraz Źródło Miłości. Po krótkim odpoczynku, część grupy wraz z przewodnikiem wybrała się na Górę Okopy, gdzie z tarasu widokowego roztacza się widok na Dolinę Prądnika i okoliczne szczyty. Pozostali nabierali sił na dalszy spacer do Maczugi Herkulesa, skąd można podziwiać panoramę Zamku w Pieskowej Skale. Ostatnim punktem były Imbramowice, gdzie znajduje się Źródło Hydrografów. W pięknej scenerii przyrody, w okolicy młyna mieści się zbiornik wypełniony krystaliczne czystą wodą o stałej temperaturze. Atrakcją są gejzery, wypływające pulsująco ze skał wapiennych, podnosząc z dna drobinki piasku. Wygląda to malowniczo i zjawiskowo.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, pomimo upałów i zmęczenia, uczestnicy wyjazdu spędzili dzień w miejscach o wyjątkowych walorach przyrodniczych i historycznych.

Dziękujemy Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za przekazanie środków na zakup biletów wstępu do jaskini.