W miniony weekend mieliśmy okazję obchodzić Święto Gminy Tymbark. Słoneczna pogoda zachęciła wielu Mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Impreza rozpoczęła się w sobotę od Turnieju Tenisa Ziemnego OPEN oraz od gry terenowej „Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem”. W niedzielę odbyły się kolejne imprezy sportowe, po których tymbarską scenę przejęły zespoły muzyczne.


W sobotę punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się Turniej Tenisa Ziemnego OPEN na kortach tenisowych w Tymbarku, w którym wzięło udział aż 22 uczestników. W niedzielę odbyły się zacięte finały, po których wyłoniono zwycięzców. Zawody prowadził i sędziował Krzysztof Wiśniowski i Stanisław Duchnik.

 1. Grzegorz Matras – Młynne
 2. Jacek Bartosz – Limanowa
 3. Adam Krzysztofiak – Mszana Dolna
 4. Marcin Łabuz – Kasinka Mała

5 – 6. Janusz Kaleta – Tymbark, Jacek Lis – Laskowa

7 – 11. Jakub Wiśniowski – Tymbark, Maciej Krzysztofiak – Mszana Dolna.

Mateusz Ślazyk – Słopnice, Michał Anioł – Kraków.

12 – 15. Tomasz Kucharczyk – Jodłownik, Wojciech Kęska – Słopnice.

Michał Jasica – Słopnice, Stanisław Węgrzyn – Jodłownik.

15 – 22. Dariusz Szczecina – Słopnice, Janusz Brzazgoń – Tymbark,

Marek Zborowski – Tymbark, Wierzycki

Bogusław Konik – Słopnice, Patryk Wąsowicz – Jodłownik,

Migdał Jakub – Limanowa, Wojciech Węgrzyn – Jodłownik.

O godzinie 10:00 w sobotę na tymbarskim rynku zebrało się 12 drużyn, rywalizujących ze sobą w grze terenowej „Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem”. Po przywitaniu wszystkich uczestników, odczytaniu regulaminu i zrobieniu pamiątkowych zdjęć na ściance, zespoły uruchomiły tegoroczną edycję gry na swoich smartfonach. Pierwszą bazą był budynek Biblioteki Publicznej w Tymbarku, gdzie po rozwiązaniu szybkiego quizu zespoły miały za zadanie wykonać autorski projekt „idealnego miejsca spotkań Tymbarczan”. Kolejnym punktem na mapie gry był stadion KS „Harnaś” im. Józefa Sipaka. W tym miejscu 1 uczestnik każdej drużyny musiał strzelić karnego po wykonaniu 12 obrotów na piłce! Kolejną bazą był teren w pobliżu piekarni, gdzie odpowiadano na pytania dotyczące wypieków, przygotowane przez panią prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu. Następny punkt znajdował się przy domu państwa Sawickich z filmu „Duże zwierzę”. Potem zespoły kierowały się do kościoła, w którym znajdowała się podpowiedź na pierwsze zadane przez księdza proboszcza pytanie. Druga zagadka poprowadziła uczestników gry na cmentarz. Około godziny 12:30 ostatnia drużyna dotarła na rynek. Po intensywnym spacerze w letnim słońcu dla ochłody na każdego konkursowicza czekała nagroda w postaci 2 gałek lodów. Nagrody rzeczowe wręczono uczestnikom w niedzielę podczas Święta Gminy Tymbark.


W niedzielę o godzinie 9:00 rozpoczął się Turniej Piłki Plażowej OPEN. Do rywalizacji zgłosiło się 8 „dwójek”. Po zaciętej walce tak prezentowały się ostateczne wyniki:

 1. Kamil Król – Marcin Sajdak.
 2. Joanna Wyrwa – Radosław Kulewicz
 3. Kamil Mrozowski – Jakub Pławecki
 4. Marcin Kwiatkowski – Marcin Przygoda

5 – 8. Marcin Miśkowiec – Tomasz Kaptur, Mateusz Kozłowski – Grzegorz Miśkowiec, Maciej Przygoda – Mateusz Brożyna, Julita Banach – Krystian Banach.

Nagrody wręczono zaraz po ukończeniu turnieju. Zawody sędziowali: Jakub Wiśniowski i Stanisław Wójtowicz.

O godzinie 16:00 zakończył się Turniej Piłki Nożnej OPEN. W rywalizacji wzięły udział 3 drużyny:

 1. LA ZABAWA – Konrad Palacz, Kacper Hybel, Jakub Hybel, Pach Dominik, Kamil Śliwa, Janusz Sobczak, Patryk Nowak, Fabian Nowak, Patryk Sporek, Kamil Wawrzyniak,
 2. KUCE Podłopień – Tomasz Kuc, Piotr Kuc, Czesław Kulig, Krzysztof Węgrzyn, Bartłomiej Kubatek, Mateusz Kubatek,
 3. PODŁOPIEŃ -Marcin Goryczka, Szymon Brzazgoń, Józef Giza, Jakub Duda, Łukasz Leśniak, Marek Bubula, Adrian Michałek, Krzysztof Smaga.

Najlepszy Strzelec: Konrad Palacz.

Najlepszy Zawodnik: Tomasz Kuc.

Najlepszy Bramkarz: Kacper Hybel.

Zawody prowadził i sędziował Krzysztof Wiśniowski i Mieczysław Kubatek. 

Wraz z zakończeniem turnieju piłki nożnej rozpoczął się Turniej Sołectw, w którym wzięły udział reprezentacje Zamieścia, Tymbarku oraz Podłopienia. Po zaciętej walce w 7 konkurencjach – biegu spętanych, sadzeniu ziemniaka na czas, rzucie gumowcem, skokach na linie, biegu narciarskim, łowieniu rybek na czas oraz przenoszeniu piłeczek ping-pongowych zwycięzcą okazało się sołectwo Zamieście. Na drugim miejscu uplasował się Podłopień, a na trzecim Tymbark. Wójt wręczył uczestnikom bony podarunkowe wraz z pucharami.

Po zakończeniu rywalizacji i turniejów sportowych przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął zespół „Dzieci Gór Beskidu” wraz z „Małym Tymbarkiem”. Niespełna godzinny występ młodych mieszkańców Gminy Tymbark został nagrodzony gromkimi brawami.

Nie można zapomnieć również o wielu atrakcjach towarzyszących wydarzeniu. Przede wszystkim należy wspomnieć o delegacji 112 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Oświęcimia wraz z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu. Mieszkańcy Gminy Tymbark oraz okolic mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym i prawdziwym uzbrojeniem żołnierza lekkiej piechoty.

Dla dzieci i rodzin również zaplanowano moc atrakcji w postaci dmuchanych zamków i wodnych basenów. Oprócz licznych stoisk gastronomicznych można było skosztować wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z Tymbarku, Podłopienia i Zawadki.

Punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczął się koncert zespołu Zośka C-dur. Fenomenalni Tomasz Sporek, Jakub sporek, Bartosz Marek, Jakub Moskal, Michał Majeran oraz Robert Zając licznie przyciągnęli uczestników imprezy pod scenę. Przez 60 minut Tymbarczanie mogli się przenieść myślami na bezkresne morze, wsłuchując się w ciekawe aranżacje szant.

O 19:30 scenę opanował zespół „Sokół Orchestra”, który energicznym repertuarem w klimacie bałkańskich rytmów porwał grupę ludzi do tańca. Formacja w składzie Przemysław Sokół, Tomasz Czaderski, Bogusław Zięba, Grzegorz Bauer, Jarosław Meus, Krzysztof  Wyrwa oraz Piotr Bednarczyk dostarczyli słuchaczom wielu ciekawych, muzycznych wrażeń, za co im serdecznie dziękujemy!


Następnie na scenę wkroczył Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek wraz z zaproszony gośćmi. Włodarz gminny przywitał przybyłych uczestników imprezy oraz życzył miłej zabawy. Po nim głos zabrali goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Jan Hamerski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jan Duda, Starostwa Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Radni Powiatu Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń oraz Czesław Kawalec, Dyrektor Tymbark MWS Włodzimierz Zieliński oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Tymbark Piotra Juszczaka, którzy w kilku zdaniach ciepło powitali uczestników Święta Gminy Tymbark.


Po oficjalnym otwarciu scenę przejęła gwiazda wieczoru – Future Folk, w składzie Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin oraz Matt Kowalsky. Barwni i żywiołowi artyści zawładnęli publiką, serwując tradycyjne góralskie melodie, połączone ze świdrującym zmysłem elektroniki. 

Po niespełna 4-godzinnym koncertowym szaleństwie na scenę wkroczyły cheerleaderki z Piekiełka „Dance Little Stars”, które zaprezentowały taneczne Fluo Show. Chwilę po występie rozpoczęła się dyskoteka Fluo Party, którą poprowadził Dawid Jarosz. Licznie zgromadzeni uczestnicy Święta Gminy Tymbark, przystrojeni gadżetami fluorescencyjnymi bawili się do godziny 1:00 w nocy. Tak zakończyła się pierwsza popandemiczna impreza masowa w Gminie Tymbark.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Święta Gminy Tymbark. W szczególności artystom oraz opiekunom z zespołu ,,Mali Tymbarczanie”, „Dzieci Gór Beskidu” oraz tancerkom „Dance Little Stars” wraz z panią Lucyną Bubulą-Muchą. Dziękujemy również ks. Proboszczowi za odprawienie Mszy Świętej oraz pomoc w organizacji gry terenowej oraz firmie Soundlight za profesjonalne przygotowanie obsługi technicznej, sceny oraz poprowadzenie Fluo Party.


Składamy podziękowania dla sponsorów, w tym firmy Tymbark MWS - sponsora występu gwiazdy wieczoru „Future Folk”, firmie „JONIEC” oraz pozostałym sponsorom: 

PH Galicja MTM Ścianek Sp.Jawna

Grupa Uchacz

Gold Drop

Fabryka Smyczy S.C. Przywiąż klientów do swojej marki

LODOlandia Szczyrzyc/Tymbark

Mieczysław Uryga - Starosta Powiatu Limanowskiego

MEGASPED Roman Pasyk

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Tymbarku

Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Podziękowania kierujemy również do policji, ochotniczych straży pożarnych, służb porządkowych oraz żołnierzy lekkiej piechoty z 112 Batalionu. Dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich.

W najbliższych dniach przedstawimy film podsumowujący tegoroczne Święto Gminy Tymbark.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!