Grupa młodzieży ze Szczecina goszcząca z dwudniową wizytą w Tymbarku zapoznała się z historią, zabytkami oraz zasłużonymi dla naszego regionu mieszkańcami gminy. Robert Nowak i Irena Zwierczyk przybliżyli młodym turystom historię naszej miejscowości, istniejące zabytki oraz Miejsca Pamięci Narodowej w tym cmentarz wojenny nr 365 z okresu pierwszej wojny światowej, walory turystyczne i firmy działające na terenie gminy.

Szczególne wrażenie na młodzieży i ich opiekunie wywarł obiekt Biblioteki Publicznej Gminy Tymbark z Izbą Pamięci Narodowej oraz zdjęciami kapliczek znajdujących się na terenie gminy. Wiele uwagi gospodarze spotkania poświęcili prezentacji osób szczególnie zasłużonych dla gminy w tym inż. Józefowi Markowi czy Zofii Turskiej i kpt. Tadeuszowi Paolone – Lisowskiemu. Na zakończenie tego wakacyjnego spotkania wszystkich poczęstowano soczkami Firmy MASPEX – TYMBARK.

Mamy nadzieję że młodzież goszcząca w Tymbarku jeszcze nie raz odwiedzi ten przepiękny zakątek Beskidu Wyspowego uczestnicząc również w akcji Odkryj Beskid Wyspowy.


Robert Nowak