Serdecznie zapraszamy Mieszkańców na wydarzenie p.n. Święto Gminy Tymbark, które odbędzie się 24 lipca (niedziela). W planie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla każdego. Szczególnie zachęcamy do udziału w imprezach towarzyszących, które potrwają cały weekend.


Święto rozpocznie się od Turnieju Tenisa Ziemnego OPEN, który odbędzie się w sobotę o godzinie 9:00 na kortach tenisowych w Tymbarku. Godzinę później zapraszamy Mieszkańców gminy i okolic do udziału w grze terenowej "Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem". To świetna atrakcja dla rodzin i przyjaciół oraz okazja do poznania rodzimych terenów.

W niedzielę zapraszamy fanów siatkówki do udziału w Turnieju Piłki Plażowej na boisku w Parku im. Zofii Truskiej. Następnie zapraszamy na Mszę Świętą o 11:30 z intencji Wójta i Rady Gminy Tymbark za Mieszkańców Gminy Tymbark w kościele pod wezwaniem Narodzenia N.M.P. w Tymbarku. Następnie o 14:00 zapraszamy na Turniej Piłkarski na Orliku.


O godzinie 15:00 na Boisku Rezerwowym KS "Harnaś" rozpocznie się dwugodzinny Turniej Sołectw, pomiędzy damsko-męskimi reprezentacjami poszczególnych sołectw z terenu Gminy Tymbark.

O godzinie 17:00 rozpocznie się występ zespołów "Mały Tymbark" oraz "Dzieci Gór Beskidu", a po nich na tymbarskiej scenie po kilku latach zawita Zośka C-dur. O godzinie 19:00 Wójt Gminy Tymbark wręczy nagrody laureatom gry miejskiej, a o 19:30 wystąpi zespół "Sokół Orchestra", którego repertuar można określić jako "bałkańską odpowiedź na rock'n'rolla". O 20:30 nastąpi oficjalne otwarcie Święta Gminy Tymbark.

Potem scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Future Folk.


Zaraz po koncercie zapraszamy na spektakularne widowisko fluorescencyjne w wykonaniu cheerleaderek "Dance Little Stars". Później rozpocznie się dyskoteka z firmą Soundlight, która potrwa do godziny 1:00 w nocy.


Uprzejmie informujemy, że podczas Święta Gminy będzie można skosztować wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tymbark. Oprócz regionalnych wyrobów będą liczne stoiska gastronomiczne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci - dmuchańce, skakańce i inne zabawy.


Ważna informacja!

Przed dyskoteką Fluo Party będą rozdawane DARMOWE gadżety fluorescencyjne. Zachęcamy uczestników zabawy do postawienia na jaskrawe kolory w ubiorze, dzięki czemu efekt FLUO będzie bardziej wyrazisty (z naszej strony zapewniamy gadżety oraz sceniczne lampy UV, wzmacniający efekt fluorescencyjny).


Dla najbardziej jaskrawego uczestnika dyskoteki jest przewidziana nagroda!


Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować Święto Gminy Tymbark: Tymbark MWS, Joniec, MTM Galicja, Grupa Uchacz, Gold Drop, GS Tymbark, MEGASPED Pasyk, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej oraz Fabryka smyczy.

Pragniemy poinformować, że wydarzenie objął patronatem honorowym Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga.

Wśród patronatów medialnych należy wymienić: Tymbark.in, RDN Nowy Sącz oraz tv 28 - telewizja limanowska.