W sobotę 20 sierpnia 2022 na kortach tenisowych w Tymbarku odbył się, kolejny już Turniej Tenisowy w kategorii AMATOR. Młodzi tenisiści w różnym wieku i podobnym poziomie wyszkolenia, mieli okazję sprawdzić swe umiejętności w ogniu prawdziwej sportowej rywalizacji.

Do Turnieju przystąpiło 14 zawodników. Po losowaniu przystąpiono do rozgrywania poszczególnych partii w systemie pucharowym (przegrany odpada). Po 10 godzinach gier na kolejnych etapach rozgrywkowych przyszedł czas na rundy finałowe.


W meczu mistrzowskim, 16 – letni Jakub Gliński z Grybowa, pokonał mieszkańca okolic Laskowej Jacka Lisa a w starciu o miejsce trzecie Michał Jasica ze Słopnic, wygrał z Piotrem Petrylą z Grybowa.

Mimo iż zawodnicy grali w kategorii „amator” zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne a ich rozgrywane partie pełne były dramaturgii i mistrzowskich zagrań.

  • Jakub Gliński - Grybów
  • Jacek Lis - Laskowa
  • Michał Jasica - Słopnice
  • Piotr Petryla- Grybów
  • Wojciech Gdowicz

5-8.Dariusz Szczecina

Wojciech Kęska

Jakub Wiśniowski

Bartłomiej Sochacki

Marek Zborowski

Adam Sztaba

Wojciech Węgrzyn

Miłosz Rodak

Krzysztof Pasławski.


Zawody sędziował i prowadził: Krzysztof Wiśniowski

Organizatorzy Turnieju: Gmina Tymbark

Stowarzyszenie Sportowe Tymbark Tennis-Club

Turniej odbył się tradycyjnie pod patronatem Wójta Gminy Tymbark dr Pawła Ptaszka, który osobiście przywitał przybyłych zawodników na tymbarskich kortach i życzył bezpiecznej rywalizacji oraz osiągnięcia najlepszych wyników.

Krzysztof Wiśniowski