W Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku   odbyła się kolejna, VIII Edycja konkursu Znaj - Znak. Konkurs organizowany został z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat na konkursem sprawował Starosta Limanowski p. Mieczysław Uryga i Krakowski Oddziału IPN, który był także współorganizatorem  przedsięwzięcia. 


W tegorocznej edycji udział wzięło 40 uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Miejsce I zajął Tomasz Surdziel ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, miejsce II -Edyta Majda ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu, miejsce III - Sophie Valentin ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu. Jury konkursu w składzie: p. Paulina Ablewicz -kierownik Pedagogicznej Biblioteki w Limanowej, p. Robert Nowak - pracownik UG i dowódca tymbarskiej jednostki "Strzelec" oraz p. Dariusz Gorajczyk - pracownik IPN, przyznało także 3 wyróżnienia: dla Aleksandry Frączek, Tomasza Mazura i Bartosza Poręby. 


Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali także interesującej prelekcji p. Dariusz Gorajczyka  o jednym z żołnierzy wyklętych - Łukaszu Cieplińskim i wysłuchali ballady "POLSKA PODZIEMNA"  w wykonaniu uczennic klas mundurowych:  Urszuli Mrowcy-Kuscorz i Amelii Merwart. Nad  przebiegiem konkursu czuwała prof. Lucyna Woźniak  - jego pomysłodawca, a dzielnie pomagali jej uczniowie: Julia Janiczek, Marta Kokoszka, Sebastian Woźniak, Michał Smoter, Antek Burkowicz i Franek Palarczyk.