„Każdy powinien przynajmniej raz w życiu przejść taką trasę, tym samym pokonać własne słabości i udowodnić sobie że umie, że może! Polecam każdemu, kto uważa że umysł jest ponad ciałem. Dodam tylko, że nie można wybrać się na ten maraton bez przygotowania, i trzeba posiadać pokorę wobec gór, gdyż warunki w górach szybko oddzielają „ziarno od plew”, czego dowodem jest rezygnacja prawie połowy uczestników w Maratonie Kierat 2016.”( pchor. ZS Marek Tomczyk – uczestnik Kieratu).


W tegorocznej edycji KIERATU - 2023 z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku udział wezmą mł. insp. ZS Stanisław Opach, Szef szkolenia wojskowego , plutonowa ZS Beata Hanusiak, dowódca plutonu w tymbarskim Strzelcu oraz Strzelec ZS Patryk Przeciszowski, uczeń oddziału przygotowania wojskowego w Zespole Szkół im. KEN.


W biegach górskich bardzo ważny jest systematyczny trening. Regularnie biegamy po szczytach przepięknego Beskidu Wyspowego. Mam nadzieję że dobrze przygotowaliśmy się do tej biegowej górskiej imprezy – podkreśla Stanisław Opach z tymbarskiego Strzelca, nauczyciel, wychowawca, trener taekwondo / 4 dan /.st. insp. ZS Robert Nowak