W sobotę 22 kwietnia odbył się XX. Wiosenny Przegląd Młodych Solistów z terenu Gminy Tymbark. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo uczestników i widzów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wykonania wielu uzdolnionych artystów. 


Jury w składzie: Joanna Ligas, Agnieszka Młynarczyk oraz Lucjan Bożek wyłonili zwycięzców w następujących kategoriach:


Przedszkola 3-4-latki - I miejsce równolegle "Promyczki" z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku oraz Michał Frys z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki". II miejsce zdobyły "Skrzaty" z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki". III miejsce zajęła grupa Zuchy z Niepublicznego Przedszkola "U cioci Agatki".


W kategorii 5-6 latki - I miejsce równolegle zajęła grupa "Słoneczka" z Przedszkola Samorządowego oraz "Wiosenne Nutki" z Przedszkola Parafialnego. II miejsce zajęła ekipa "Plastoludki" z Przedszkola Samorządowego oraz "Gagatki" Agatki z Przedszkola "U cioci Agatki". Na III miejscu uplasowały się "Śpiewające Przedszkolaki" z Oddziału Przedszkolnego w Podłopieniu oraz grupa "Skrzaty" z Przedszkola Samorządowego. Indywidualnie I miejsce uzyskała Klara Papież z Przedszkola Parafialnego.


Wiele zespołów i solistów zgłosiło się do przeglądu w kategorii klas 1-3 Szkół Podstawowych. I miejsce zajął "Mały Tymbark" z SP Tymbark, Piekielcoki z NpSP w Piekiełku oraz "Wiosenne nutki" z SP Zawadka.  Na II miejscu uplasowały się "Wesołe Dzieciaki" z SP Tymbark. III miejsce przypadło w udziale "Wiosennym Kwiatuszkom" z SP Podłopień oraz "Wiolinkom" z SP Zawadka.

Indywidualnie I miejsce zdobyła Joanna Garbacz (SP Tymbark), II miejsce Justyna Szubryt (SP Tymbark) i Laura Bodziony z SP Podłopień, a III miejsce uzyskał Filip Kordeczka z SP Podłopień.


W kategorii klas 4-6 I miejsce I miejsce otrzymała Lena Śliwa (SP Tymbark). II miejsce zajął duet "Diamond Girls" z SP Tymbark oraz Beata Sikoń z NpSP w Piekiełku. III miejsce zajęła Sara Wdowicka z SP Tymbark. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie.


W kategorii 7-8 klas równolegle I miejsce zajęła Blanka Stach z NnSP Piekiełko oraz Edyta Majda z SP Podłopień.


W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Anna Leśniak, II miejsce uzyskała Magdalena Dziadoń, a III miejsce zajął duet Katarzyny Fiust i Anny Węglarz.


Wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym solistów i grupy wokalne serdecznie gratulujemy!


Nagrody w przeglądzie ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Serdecznie dziękujemy firmie MASPEX za przekazane soczki, firmie GS Tymbark za dostarczone wafelki oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Limanowej za przekazane krówki. Wszystkie słodkości i napoje zostały wręczone uczestnikom po występach.


Dziękujemy pani Irenie Wilczek-Sowie za objęcie patronatem medialnym wydarzenia.