Mieszkańcy Gminy Tymbark spotkali się na Mszy Świętej oraz w Parafialnym Centrum Kultury, aby wspólnie uczcić obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość połączono z dniem św. Floriana, patrona  strażaków.


Po uroczystej mszy świętej za Ojczyznę z intencji Wójta, Rady Gminy Tymbark, ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tymbarku oraz za dusze zmarłych strażaków i błogosławieństwo dla czynnych i ich rodzin, nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych do Parafialnego Centrum Kultury i odśpiewanie hymnu narodowego przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry "Tymbarski Ton". Następnie Wójt Gminy Tymbark, dr Paweł Ptaszek wygłosił przemówienie do Mieszkańców.


Po części oficjalnej odbył się program artystyczny, przygotowany przez dzieci i wychowawców z Przedszkola Samorządowego. Artyści zostali nagrodzeni przez zebranych gromkimi brawami. 


Składamy serdeczne podziękowania nauczycielkom i wychowawcom z Przedszkola Samorządowego na czele z Dyrektorką placówki, panią Krystyna Kałużną, a przede wszystkim dzieciom za przygotowanie części artystycznej obchodów oraz Strażackiej Orkiestrze Dętej "Tymbarski Ton" za uświetnienie uroczystości.