• »

Koncert NoworocznyWtorek, 17 stycznia 2017

W niedzielę, 15 stycznia w Bibliotece Publicznej odbył się Koncert Noworoczny. Zgromadzona w tym dniu publiczność uczestniczyła w niezwykłym, rodzinnym wieczorze, pełnym dźwięków kolęd i pastorałek zarówno tych znanych jak i mniej znanych. Głównymi gwiazdami wieczoru byli artyści z  Chóru Parafialnego w Podłopieniu i Chóru Parafialnego w Tymbarku, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu.

Koncert odbył się pod patronatem Wójta Gminy Tymbark – Pawła Ptaszka, który po oficjalnym otwarciu, złożył życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom gminy oraz nawiązał do roli i znaczenia trwałości tradycji i kultury w społeczności lokalnej. Jako kolejny wystąpił Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała, podkreślił, że jest dumny z działalności miejscowych chórów i podtrzymywania tradycji teatralnych przez  KGW w Podłopieniu. Życzenia w imieniu własnym i Rady Gminy złożyła również Przewodnicząca Rady Gminy – Zofia Jeż.

Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia” z Podłopienia pod batutą Lucjana Bożka. W repertuarze muzyków znalazły się między innymi kolędy: Teraz śpij Dziecino mała, Z narodzenia Pana, W żłóbku na sianie, Bracia patrzcie jeno. Publiczności bardzo się podobały poszczególne interpretacje, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym z występów.

Jako kolejny zaprezentował się Chór Parafialny z Tymbarku pod dyrygenturą Piotra Taczanowskiego.  Muzycy wykonali kolędy: Raduj się ziemio, Północ już była, Dziecina mała, Hej, ponad regle, turnie i wiele innych. Mistrzowska interpretacja pieśni była doceniona i nagrodzona przez publiczność mocnymi brawami.

Na zakończenie wystąpiła grupa teatralna  KGW z Podłopienia. Panie wystawiły przedstawienie U sknyry przed weselem, które stało się hitem wieczoru. Wszystkich zebranych zachwyciła naturalność gry aktorskiej, dialogi mówione gwarą, oraz tematyka nawiązująca do obyczajów panujących na wsi u progu XX wieku.  Po występie widzowie skosztowali pysznego kołacza weselnego.  

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark