• »

„Małopolska to jest to!”Wtorek, 24 stycznia 2017

Podsumowanie projektu  pn. „Małopolska to jest to!” realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” pod koniec 2016 roku zakończyło realizację projektu pn. „Małopolska to jest to!”. Projekt był częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2016 roku pn. „Małopolska Gościnna”.

Jednym z zadań realizowanych w ramach w/w projektu było przygotowanie cyklu filmów promujących gminy z terenu powiatu limanowskiego tj. ich położenie, dziedzictwo kulturowe, regionalizm, rękodzieło oraz walory turystyczne i przyrodnicze terenu. W ramach projektu wykonano 8 filmów tematycznych, które przedstawiają: Twórców Ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich, Cmentarze Wojenne, Muzea i Izby Regionalne,  Dwory i zabudowania dworskie, Szlak Architektury Drewnianej (dwie części) oraz Florę powiatu limanowskiego.

- Warto podkreślić, że filmy zostały nagrane przez odważnych, kreatywnych i młodych ludzi, mieszkańców powiatu limanowskiego, którzy posiadają nowatorską wizję promocji regionu i w sposób twórczy przedstawili walory tego terenu – mówi Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”.

W ramach projektu opracowano i wykonano również interaktywną mapę atrakcji turystycznych, która znajduje się pod adresem www.imaloposka.pl. Przygotowana w ramach projektu interaktywna mapa miejsc i zabytków pozwoli na zainteresowanie szerokiej grupy odbiorców. Z pewnością jest elementem łączącym różne formy promocji w jedną spójną ofertę dla całego regionu. Zostały na niej umieszczone w/w filmy oraz zdjęcia wraz z informacjami (w języku polskim i angielskim) na temat najciekawszych miejsc w regionie.

Podsumowaniem całego projektu było zaprojektowanie oraz wykonanie kalendarzy ściennych na rok 2017, które zawierają najpiękniejsze i najbardziej atrakcyjne fotografie wykonane podczas pobytu na terenie danej gminy i nagrywania filmu. Dzięki temu kalendarze stały się ciekawą wizytówką i doskonałą formą promocji całego regionu.

Celem głównym projektu było wzmocnienie potencjału turystycznego oraz atrakcyjności regionu – w tym przypadku powiatu limanowskiego i gmin wchodzących w jego skład. Dzięki tejże inicjatywie z pewnością zwiększyła się konkurencyjność regionu, co przyczyniło się do wzmocnienia pozycji powiatu limanowskiego, a co za tym idzie województwa małopolskiego na turystycznej mapie kraju.

- Wszystkich mieszkańców powiatu limanowskiego zachęcamy do obejrzenia wykonanych filmów oraz do zaglądania na interaktywną mapę atrakcji turystycznych. Wierzymy, że zarówno filmy, jak i mapa przypadną wszystkim do gustu i do ich obejrzenia wrócicie Państwo jeszcze nie raz – mówi Skarbnik Stowarzyszenia.

Linki do filmu:

Dwory i zabudowania dworskie - http://imalopolska.pl/szlakiem-dworow-limanowszczyzny/

Szlak Architektury Drewnianej (dwie części) - http://imalopolska.pl/koscioly-na-szlaku-architektury-drewnianej-w-powiecie-limanowskim/

Twórcy Ludowi – http://imalopolska.pl/tworcy-ludowi-z-terenu-powiatu-limanowskiego/

Koła Gospodyń Wiejskich - http://imalopolska.pl/kola-gospodyn-wiejskich-z-terenu-powiatu-limanowskiego/

Cmentarze Wojenne - http://imalopolska.pl/cmentarze-wojenne-w-powiecie-limanowskim/

Muzea i Izby Regionalne - http://imalopolska.pl/muzea-i-izby-regionalne-z-terenu-powiatu-limanowskiego/

Flora powiatu limanowskiego - http://imalopolska.pl/flora-i-fauna-powiatu-limanowskiego/

Bieżące informacje na temat działalności Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu” można uzyskać na stronie internetowej www.rdr.ilimanowa.pl oraz fanpage na Facebooku www.facebook.com/Stowarzyszenie.Razem.dla.Regionu.

 

RdR

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark