• »

Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2017Piątek, 14 kwietnia 2017

12 kwietnia 2017r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Piekiełku odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Tymbark.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Organizatorem imprezy była Pani Dyrektor  NSP i NG w Piekiełku  Marzena Haszczyc. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych: Tymbarku, Zawadki, Podłopienia i Piekiełka oraz trzyosobowe drużyny z gimnazjum: Tymbark i Piekiełko. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch etapach. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i ustalania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, natomiast w części praktycznej pokonywali przeszkody na torze sprawnościowym.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
 

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku w składzie:  Karol Kapturkiewicz, Wieczorek Weronika, Kurek Ignacy, Mrózek Aleksandra
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zawadce

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Podłopieniu

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Tymbarku
 

Gimnazjum
I miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku w składzie: Krystian Guzik, Albert Smoroński, Filip Klimek

II miejsce - Gimnazjum w Tymbarku

 

Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół  podstawowych został: Kapturkiewicz Karol (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku), a w kategorii szkół gimnazjalnych Klimek Filip (Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku) Na zakończenie uroczystości Pan  dr Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark,  i Pani Dyrektor Marzena Haszczyc wręczyli uczestnikom puchary i nagrody ufundowane przez UG Tymbark, a opiekunom podziękowali  za przygotowanie młodzieży do Turnieju.

 

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulujemy osiągniętych wyników, a drużynom z Piekiełka życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

 

Opiekun turnieju

mgr inż. Aleksandra Duda

Galeria:

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark