• »

Obchody Święta 3 majaCzwartek, 04 maja 2017

 W minioną środę obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucją 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie. To wielkie historyczne wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz polskich świąt patriotycznych a jego rocznice stały się świetną okazją do pogłębionej refleksji nad naszą Ojczyzną. Na terenie całego kraju odbywają się wszelkie uroczystości związane z dniem 3 Maja. Nie mogło więc również zabraknąć ich w naszej małej ojczyźnie - Gminie Tymbark.

Świętowanie tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta ‒ z intencji Wójta i Rady Gminy ‒ za Ojczyznę i o błogosławieństwo Boże dla Strażaków i ich rodziny, w której to uczestniczyli mieszkańcy Gminy Tymbark oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po zakończonej wspólnej modlitwie, zgromadzeni w Kościele Parafialnym w Tymbarku udali się, w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie Tymbarskiego Tonu, na płytę rynku, tam odśpiewano hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego.

Następnie głos zabrał Gospodarz Gminy – Wójt Paweł Ptaszek, który podkreślił jak ważny jest dialog społeczny oraz poczucie naszej odpowiedzialności za losy Ojczyzny. Głos zabrał także Pan Jan Puchała ‒ Starosta Limanowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Jeż.

Uroczystość uświetniły wspólne występy dzieci z Przedszkoli Samorządowego oraz Parafialnego. W trakcie trwania uroczystości miało miejsce również przyrzeczenie strzeleckie strzelców z JS 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone w Tymbarku.

Po głównych uroczystościach nastąpiło uhonorowanie medalami uczestników biegu „Tymbarskie Pagórki 2017”, który również odbył się 3w niedzielę a którego współorganizatorem był radny Gminy Tymbark, pan Jarosław Oleksy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w gminne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Poniżej tekst przemówienia Wójta Gminy Tymbark z okazji uroczystości 3 Maja oraz fotorelacja. 

ZAŁĄCZNIKI

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark