• »

Przedszkolaki u strażakówPiątek, 05 maja 2017

W czwartek (27.04.2017 r.) grupa „Muminki” wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Dzieciaki oglądały wozy strażackie, poznały ich wyposażenie, a także miały okazję zobaczyć zachowanie strażaków w trakcie alarmu (tj.  m. in. zjazd po rurze, szybkie zakładanie odpowiedniego stroju).

Kolejnym elementem spotkania były zajęcia edukacyjne w sali „Ognik”. Jest to specjalne pomieszczenie dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.  Przedszkolaki uczestniczyły aktywnie w pogadankach dotyczących właściwych zachowań  oraz obejrzały krótkie filmy edukacyjne.  Pierwszy z nich dotyczył  oznaczeń ewakuacyjnych w budynkach użyteczności publicznej. Drugi film prezentował natomiast właściwy sposób postępowania w przypadku podpalenia. Dzieciaki próbowały również wejść po drabinie, uczyły się wzywać pomoc – dzwoniąc pod numery alarmowe, a także obserwowały niebezpieczne doświadczenia związane z ogniem.

Ostatnim i chyba najbardziej nieoczekiwanym punktem wycieczki była ucieczka z miejsca, w którym pali się! Początkowo Muminki nie wiedziały co się dzieje – nie spodziewały się, iż przyjdzie im zmierzyć się z autentyczną sytuacją, o której wcześniej opowiadał Pan strażak.  Jednak już po chwili zrozumiały, iż to prawdziwy alarm i dym, a w takiej sytuacji należy jak najszybciej opuścić pomieszczenie. Zareagowały doskonale schylając się i na czworakach kierując się w stronę drzwi wyjściowych (tak by nie wydychać niebezpiecznego dymu, który gromadzi się wyżej). Spisały się na medal!

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark