• »

Edukacja przez Szachy w SzkoleWtorek, 20 czerwca 2017

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. J. Marka w Tymbarku Finałowy Turniej Szachowy w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich, którzy uczestniczyli w obowiązkowych zajęciach edukacji szachowej. Przy szachownicach spotkało się 19 młodych szachistów reprezentujących szkoły: SP Zawadka, SP Podłopień oraz SP Tymbark. 
Byli to uczniowie: Łukasz Duda, Natalia Gawron, Michał Pala, Dawid Sakowski, Kamil Szewczyk, Mateusz Nowak, Adrian Trzópek, Łucja Kubowicz, Edyta Kordeczka, Emilia Atłas, Jakub Matras, Kacper Wdowicki, Łukasz Sowa, Wojciech Kronenberger, Mikołaj Rybka, Aleksandra Czyrnek, Karol Jułga, Kacper Nuzia, Marcin Sobczak.  Zawody odbyły się na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Turniej poprowadził sędzia szachowy pan Ryszard Ewert. Walka o miejsca na podium toczyła się niemal do ostatniej partii. Zwycięstwo odniosła Łucja Kubowicz ze Szkoły Podstawowej w Zawadce. Na drugim miejscu znalazła się Edyta Kordeczka również ze Szkoły Podstawowej w Zawadce, a na trzecim miejscu Jakub Matras ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. 
Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Nagrody w postaci gier, zabawek i gadżetów ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


Edyta Kronenberger
Dorota Staniszewska
Małgorzata Czernek

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark