• »

18 szkolenie w 16 bpd w KrakowieCzwartek, 13 lipca 2017

18 szkolenie w 16 bpd w Krakowie

Jak co roku, zaraz po zakończeniu nauki na przełomie czerwca i lipca  I – klasiści z klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół,  wzięli udział / 18 raz / w obozie szkoleniowym na bazie jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrzno-desantowego w Krakowie.

Pierwszy tydzień obejmował szkolenie typowo wojskowe, zawierające zajęcia z taktyki, terenoznawstwa, łączności oraz pokonywania toru sprawności fizycznej. Młodzież uczestniczyła również w szkoleniu spadochronowym, chemicznym, medycznym, saperskim i strzeleckim.

W czasie wolnym uczniowie zwiedzali zabytki Krakowa, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Lotnictwa i Kopalnię Soli w Wieliczce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ze wspinaczki skałkowej, prowadzone w malowniczych rejonach Jury krakowsko-częstochowskiej w Kobylanach. Niespodzianką i wyjątkowym przeżyciem  dla wszystkich było pokonanie wodnego toru przeszkód.

Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzili wykwalifikowani instruktorzy z 16 bpd.

Po 11-dniowym obozie mimo zmęczenia wszyscy uczniowie z zadowoleniem udali się na zasłużone wakacje.

Funkcję komendanta obozu pełnił płk dypl. Jan Dominik a opiekę wychowawczą nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: Barbara Rakoczy, Jolanta Kuciel i Grzegorz Dziadoń.

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark