• »

Kurs z native speakeremŚroda, 02 sierpnia 2017

W dniach 17.07-28.07.2017r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Piekiełku odbył się już po raz drugi dwutygodniowy kurs języka angielskiego ‘’Polish your English’’.

Kurs prowadziły doświadczone nauczycielki języka angielskiego, native speaker Pani Denise Gregory oraz Pani mgr Joanna Janota. W kursie uczestniczyło 27 uczniów, którzy doskonalili umiejętności z zakresu pisania, czytania, mówienia, gramatyki, słownictwa oraz użycia języka angielskiego w sytuacjach z życia codziennego. Dzięki staraniom  Dyrektor Szkoły Marzeny Haszczyc uczestnicy wzięli również udział w projekcji filmu anglojęzycznego ‘’Paddington Bear‘’ w kinie Klaps w Limanowej, oraz mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności w praktyce w Restauracji ‘’Karczma Matras’’, podczas zamawiania posiłku oczywiście w języku angielskim. 

W piątek 28.07.2017r. odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie prezentowali efekty swojej pracy zaproszonym gościom wśród których był Wójt Gminy Tymbark Pan dr Paweł Ptaszek, przewodnicząca rady Gminy Tymbark Pani Zofia Jeż, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Piekiełko i Okolic Pan Henryk Bubula , rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.  Uczestnikom rozdano certyfikaty uczestnictwa, a najlepszym uczniom nagrody i wyróżnienia.

W kategorii czytanie tekstu:

1.Anna Rusnak

2. Aleksandra Wilczek

W kategorii mówca:

1.     Bartłomiej Wilczek

2.     Julia Duda

W kategorii literowanie i pisanie po angielsku:

1.Amelia Wilczek

2. Martyna Halota

Wyróżnienia:

Dawid Bubula, Martyna Biskup, Patryk Klimek, Kinga Raczek, Julia Adamczyk, Ewelina i Weronika Piórkowska.

 

Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki kursu powędrowała do Blanki Stach ( 8 lat). Nagrodę główną za wkład pracy, zaangażowanie motywowanie kolegów i koleżanek do działania, organizacje pracy we wszystkich aspektach języka angielskiego otrzymała:

Marta Twaróg

  

Kurs wzbudził pozytywne emocje zarówno wśród młodzieży jak i ich rodziców, w przyszłym roku planowana jest kolejna edycja ww kursu.

To już kolejne takie wydarzenie w szkole w Piekiełku. W następnym roku planowana jest kolejna wizyta  w Anglii w ramach wymiany partnerskiej między szkołami Piekiełko i Whaley Bridge w Anglii. Regularnie co dwa lata, zamiennie odbywają się wymiany grup uczniów wraz z nauczycielami między obiema szkołami. Wymiana trwa nieprzerwanie od 15 lat i z roku na rok współpraca coraz bardziej się zacieśnia, śmiało można powiedzieć, że traktujemy się jak przyjaciele. 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark