• »

Muzealnik, turysta i rowerzysta – nominowany w plebiscycieCzwartek, 10 sierpnia 2017

Muzeum  "U Zenka" w Piekiełku to miejsce w którym gromadzone jest wszystko, czym żyła dawna wieś. Zgromadzone  materiały są skarbnicą wiedzy o regionie z której korzysta młode pokolenie mieszkańców gminy i liczna grupa turystów odwiedzających ten  przepiękny zakątek Beskidu Wyspowego.

    Jan Zenon Duchnik  to przewodnik Beskidzki, Małopolski, Świętokrzyski oraz pilot wycieczek. Prowadził w Piekiełku grupę „ Elita Włóczęgów „ zaszczepiając u młodych ludzi troskę o piękno przyrody i pasję do pieszych wędrówek górskich. Był inicjatorem i organizatorem złazów na górze Paproć; współredaktorem lokalnego pisma Głos Tymbarku.

    Kolejną pasją są wypady rowerowe w najdalsze zakątki Polski. Przemierzając piękne regiony kraju poznaje po drodze wielu ciekawych ludzi oraz liczne zabytki i jest „ ambasadorem „ naszej gminy i popularyzatorem Piekiełka jak wszędzie podkreśla – swojej małej ojczyzny.

    W plebiscycie „ Wielkie Odkrywanie Małopolski „ Jan Zenon Duchnik został nominowany w kategorii „ Przewodnik Turystyczny Roku „

    Prosimy o Państwa głosy, które można oddać wysyłając SMS pod nr 72355 o treści WOMPRZEW.7

 

 

Robert Nowak

fot. facebook.com/Duchnik Jan

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark