• »

Zajęcia wakacyjne w biblioteceCzwartek, 31 sierpnia 2017

   Tegoroczne wakacje upłynęły w naszej bibliotece w ciekawy, atrakcyjny i twórczy sposób. Jak co roku, w celu zagospodarowania wolnego czasu, dla najmłodszych mieszkańców przygotowano zestaw zajęć adekwatnych do zainteresowań i możliwości organizacyjnych. Najogólniej mówiąc podzielić je można na: plastyczne, wokalne oraz manualno-kreatywne, a więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizacja warsztatów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Tymbarku.

Przygotowana oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja, zaangażowanie, a także efekty pracy końcowej. Jedną z form skierowaną do uczniów były zajęcia plastyce, które odbywały się w dwóch grupach wiekowych od 7-10 lat i 11-14 lat. Prowadziła je znana artystka – rzeźbiarka Elżbieta Zając-Zbrożek. W trakcie ich trwania przez dwa miesiące powstawały różnorodne cuda z gliny (ozdobne naczynia ceramiczne, gliniane gwizdki, płaskorzeźby, kule). Przy wykorzystaniu materiałów plastycznych z recyklingu uczestnicy wykonywali m.in. ptaszki z wełny oraz ekologiczne zabawki.

Dla uczniów interesujących się informatyką w lipcu i sierpniu odbywały się warsztaty robotów przy współpracy z Firmą Nowoczesny Wymiar Edukacji. W trakcie poszczególnych zajęć dzieci uczyły się konstruować i programować różnorodne roboty. Nie zabrakło również zajęć wokalnych, gdzie można było doskonalić dykcję, warunki głosowe oraz obycie sceniczne.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą się w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas w naszej bibliotece. Do zobaczenia za rok!

                                                              

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark