• »

Tydzień Języków Obcych w Szkole im. Adama Mickiewicza w PodłopieniuŚroda, 27 września 2017

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 23 września, w naszej szkole w od 18 do 22 września został zorganizowany Tydzień Języków Obcych. Na każdy dzień tygodnia została przygotowana inna akcja i w taki sposób bawiliśmy się i uczyliśmy aż cały tydzień!

W atmosferę Tygodnia Języków Obcych wprowadzał nas już w piątek wystrój naszej szkoły. Ściany zdobiły flagi krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, które zostały przygotowane przez uczniów klas od IV do VIII. Tydzień Języków Obcych promował również kolorowy plakat, który przypominał o kolejnych atrakcjach każdego dnia. Plakat został wykonany przez uczennice klasy VII.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od używania codziennych zwrotów, takich jak: „dzień dobry”, „dziękuje”, „proszę”, „cześć, smacznego”, „Szczęść Boże” oraz „Jak się masz?” i „Miłego dnia!” w języku angielskim i niemieckim.  Wszystkie pomieszczenia w naszej szkole zostały podpisane w obu językach. W taki sposób już nawet najmłodsi potrafią używać codziennych zwrotów w językach obcych i wiedzą jak nazwać np. gabinet dyrektora w języku angielskim i niemieckim.J

Wtorek upłyną nam śpiewająco, gdyż był to dzień karaoke. Śpiewaliśmy popularne piosenki anglo- i niemieckojęzyczne. Nie zabrakło chętnych do śpiewania takich przebojów jak Ed Sheeran – Shape of you czy One Republic – Love runs out. Również najmłodsi znaleźli coś dla siebie, zaśpiewaliśmy piosenkę Let it go z bajki Kraina lodu czy niemiecką piosenkę dla dzieci Shnapi o wesołym krokodylku.

Dzień trzeci to dzień wystaw prac na temat zabytków Londynu i Berlina. Uczniowie klas IV i V mieli za zadanie namalowanie dowolną techniką zabytków Londynu, zaś uczniowie klas VI i VII, z racji tego, że uczą się języka niemieckiego wykonali prace plastyczne na temat zabytków stalicy Niemiec.

W czwartek naszą szkołę odwiedziły znane osobistości ze świata muzyki, filmu czy sportu. W muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Szkole Podstawowej w Podłopieniu, zagościła Królowa Elżbieta wraz z Księżną Kate i księciem Williamem. Były też znane niemieckie modelki Claudia Schiffer i Haidi Klum. Świat muzyki reprezentowały Selena Gomez, Ariana Grande, Beyonce czy Tailor Swift. Zagościły u nas również największe gwiazdy piłki nożnej, takie jak pochodzący z Niemiec Manuel Neuer i  Marc-André ter Stegen, a także angielscy piłkarze Wayne Rooney i David Beckham.  Obok piłkarzy z Niemiec wystąpili również kierowcy wyścigowi, Michael Schummacher i Sebastian Vettel. Świat filmu reprezentowali: Harry Potter, Emma Watson oraz Elsa z Krainy Lodu. Dziękujemy znakomitym gościom za przybycie i zapraszamy za rok!

Ostatni dzień to dzień atrakcji dla najmłodszych. Z Amerykańskiej flagi w naszej szkole zniknęły gwiazdki! Na szczęście najmłodsze dzieci posłużyły nam pomocą i ich bystremu wzrokowi nie umknęła ani jedna gwiazdka, wszystkie wróciły na swoje miejsce.

Przez cały tydzień pełni zapału oraz posiadający świetną pamięć i motywację do nauki języków obcych uczniowie rywalizowali w zmaganiach o tytuł Szklonego Mistrza Języka Angielskiego i Szkolnego Mistrza Języka Niemieckiego. Niezwyciężone  okazały si: Anna Czyrnek i Beata Kulpa z klasy VII. Anna została dumną posiadaczką tytułu Szkolnego Mistrza Języka Angielskiego, a Beata zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Języka Niemieckiego.

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody naszego szkolnego święta, które było małą cząstką Europejskiego Dnia Języków Obcych serdecznie dziękuje!

Agnieszka Piech

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark