• »

Spotkanie z pisarzem w szkolePiątek, 29 września 2017

Kto czyta książki – żyje podwójnie

Umberto Eco

 

29 września 2017 r. uczniowie klas 1- 4 Szkoły Podstawowej w Tymbarku  mogli uczestniczyć   w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Waldemarem Cichoniem. Jest on autorem cyklu książek dla dzieci, które przedstawią niesfornego, a zarazem sympatycznego  kotka Cukierka.

Wcześniej  w fantastyczny świat kocich opowieści wprowadziły panie uczące w klasach 1- 4 oraz młodzież z ZS KEN w Tymbarku, z panią Lucyną Woźniak. Licealistki, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom, zaprezentowały opowiadania Waldemara Cichonia z książki „ Gdzie jesteś Cukierku?

W piątkowy poranek autor opowiadał o swojej twórczości, czytał fragment swojej książki wraz z  z maskotką symbolizującą bohatera  książek .Okazało się, że mały, pręgowany kotek , który wydawał się  się słodki i nieporadny,  potrafił poprzewracać życie domowników do góry nogami! Cenił sobie swobodę i przede wszystkim dobrą zabawę. Uczniowie zadawali pytania, np. jak powstają książki, czy lubi to, co robi, czy wszystkie historie są prawdziwe?

Na koniec „ Moliki książkowe” w przebraniu kotka  podziękowały pisarzowi  za miłe spotkanie.

Każdy uczeń mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać dedykację oraz autograf autora. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i zachętą do sięgnięcia po jego książki.

 

Spotkanie autorskie z pisarzem, realizowanie w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  miało na celu  nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności
z literackich podróży, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie nawyku  częstego sięgania po książkę.

 

                                                                                Irena Zwierczyk, Anna Sadkiewicz

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark