• »

Ćwiczenia na terenie zakładuPiątek, 06 października 2017

Na terenie firmy Tymbark MWS w ramach zarządzania kryzysowego zostały przeprowadzone powiatowe  ćwiczenia jednostek OSP Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Organizatorami ćwiczeń pod kryptonimem „ Tymbark 2017 „ byli: Powiat Limanowski, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Firma Tymbark MWS oraz Gmina Tymbark. W ćwiczeniach z terenu gminy Tymbark udział wzięły jednostki OSP z Tymbarku i Podłopienia.

Celem tegorocznych ćwiczeń było doskonalenie systemów kierowania starosty limanowskiego poprzez współdziałanie z instytucjami i jednostkami działającymi na terenie powiatu limanowskiego. Sprawdzono także obieg informacji pomiędzy służbami współdziałającymi i określono działania na szczeblu powiatowym w sytuacji wystąpienia zagrożenia na znacznym obszarze.

Realizacja różnorodnych epizodów ćwiczenia na terenie zakładu  przez ratowników potwierdziła bardzo dobre wyszkolenie druhów  oraz zaangażowanie podczas stawianych zadań przez dowódców jak również przygotowanie sprzętowe jednostek do prowadzenia  akcji ratowniczych. Taką opinię na podsumowaniu ćwiczeń wyrazili: Tomasz Pawlik z-ca komendanta KP PSP w Limanowej , Krzysztof Celusta inspektor WBZK MUW w Krakowie oraz Zygmunt Biedroński - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Limanowej

Kierownikiem ćwiczeń był  st. kpt. Andrzej Jurowicz - naczelnik Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych KP  PSP Limanowa.

 

Robert Nowak

fot: Roland Mielnicki

                tymbark.in

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark