• »

Straż Graniczna szkoli StrzelcaPiątek, 20 października 2017

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu – Wydziału Zabezpieczenia Działań przeprowadzili dla młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku zajęcia szkoleniowe z zakresu zielonej taktyki. Doskonałe warunki pogodowe i ukształtowanie terenu Tymbarku  dały możliwości realizacji szeregu zadań postawionych przez funkcjonariuszy  młodzieży z klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej.

     W drugiej części szkolenia Liga Obrony Kraju w Limanowej przeprowadziła zajęcia ze strzelectwa sportowego z broni kulowej oraz turniej strzelecki w którym uczestniczyło 50 osób. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Przemysław Natonek, drugie Stanisław Opach, miejsce trzecie Wiesław Kowalczyk. W grupie dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Julia Makowiecka , miejsce drugie zajęła Klaudia Hebda , a trzecie Aneta Pawlikowska.

     Turniej strzelecki był okazją do upamiętnienia 74 rocznicy śmierci kpt. Tadeusza Paolone w niemieckim obozie zagłady Auschwitz – Birkenau, popularyzacji sportów obronnych w tym strzelectwa sportowego i promocji sportu i aktywności fizycznej BeActive / Bądź aktywny / przez cały rok.

     Za pomoc w organizacji szkoleń młodzież, składa serdeczne podziękowanie Komendantowi KaOSG w Nowym Sączy ppłk. SG Stanisławowi LACIUGA i prezesowi LOK Limanowa Leszkowi Lachowi.

Robert Nowak

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark