• »

Jak dawniej przy kądzieliPoniedziałek, 30 października 2017

W minioną środę (25 października) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbyło się pierwsze spotkanie seniorów 50+ z gminy Tymbark. Pomysłodawcami i inicjatorami warsztatów jest: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku i Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Warsztaty „Jak dawniej przy kądzieli…- tradycja spotkań z rękodziełem w tle” mają na celu wzrost aktywności w życiu kulturalnym wśród osób w wieku 50+, a także są okazją do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń w nawiązaniu do tradycji, dawnych przekazów, by utrwalić - co pamiętamy z minionych lat na temat rękodzieła, ziołolecznictwa, obrzędów, zwyczajów czy potraw, ciekawych zdarzeń z historii naszej miejscowości. Podczas zajęć pod okiem instruktorki Elżbiety Zając-Zbrożek, Panie samodzielnie wykonywały przepiękne dekoracje związane ze świętem 1 listopada. Przy wykorzystaniu materiałów ekologicznych, których dostarcza nam jesienna przyroda (różnokolorowych liści, zeschłych kwiatów, traw i ziół) powstawały oryginalne dekoracje do lampionów, stroiki, a także wianki.

Kolejne warsztaty odbędą się 8 listopada (środa) w godz. od 15-17.00 i będą poświęcone ziołolecznictwu. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby w praktyczny i ciekawy sposób spędzić czas – serdecznie zapraszamy! W tym roku, cykl środowych spotkań dla seniorów zaplanowano do 20 grudnia.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark