• »

Konferencja z okazji obchodów rocznicy odzyskania NiepodległościCzwartek, 09 listopada 2017

Dziś w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbyła się konferencja związana z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prelegentem był dr Grzegorz Wnętrzak, pracownik naukowy Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, który podjął temat „W przededniu Niepodległości – Ziemia Limanowska na tle historii Galicji”.

Licznie zgromadzonym w Bibliotece słuchaczom w interesujący sposób przedstawił dzieje trudnych czasów rozbiorowych, prowadzących do 1918 roku. Szczególnie rozbudowanym wątkiem tego wykładu była historia Galicji, czasu zaborów na terenie naszej Małej, lokalnej Ojczyzny. Młodzież szkolna miała możliwość bliżej poznać realia tamtego okresu co bez wątpienia pozwoliło lepiej zrozumieć cały czyn niepodległościowy. Wykład bez wątpienia był wspaniałą lekcją historii, która pozwoliła na nowo spojrzeć i jeszcze bardziej docenić trud naszych przodków włożony w budowanie Niepodległej Ojczyzny.

 

Dzisiejsza konferencja została poprzedzona rozstrzygnięciem Turnieju Strzeleckiego podczas którego Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek gratulując uczestnikom wręczył zwycięzcom puchary, medale oraz dyplomy.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark