• »

Narodowe Święto Niepodległości 2017Poniedziałek, 13 listopada 2017

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w Tymbarku od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i podczas której kazanie wygłosił ks. Stanisław Kaczka.

Kolejną częścią uroczystości był przemarsz na tymbarski rynek gdzie dowódca tymbarskiego Strzelca, st. insp. Robert Nowak przywitał wszystkich zgromadzonych: wójta Gminy Tymbark, radnych z przewodniczącą Zofią Jeż,  poczty sztandarowe, druhów OSP z Stanisławem Przybylskim i Zbigniewem Kapturem na czele, orkiestrę strażacką „Tymbarski Ton”, z jej dyrygentem Andrzejem Głową oraz kierownikiem Ryszardem Gawronem, dyrektorów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców gminy Tymbark. Przywitał również licznie zgromadzoną w szeregach JS OSW 2007 im . kpt. Tadeusza Paolone młodzież, a także goszczącą na uroczystościach JS 3033 z Limanowej na czele z dowódcą, chor. ZS Januszem Golonką.

Po przywitaniu zgromadzonych okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Tymbark, Paweł Ptaszek. Następnie odbył się uroczysty apel poległych, który poprowadził drużynowy ZS OSW Kacper Kordeczka i złożenie przez wójta symbolicznego wieńca przy pomniku Orląt Lwowskich.

Część artystyczną przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu, które swoim muzycznym występem ubogaciły świętowanie Dnia Niepodległości na płycie tymbarskiego rynku.

 

Poniżej fotorelacja z całej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia.

 

fot. E. Puchała, R. Mielnicki

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark